Kromě neúspěchu v místním referendu, které rozcupovalo plány starostovy rodiny na „kolonizaci“ lokality Velký Barochov, neuspěl lídr radnice ani při komunálních volbách. Jeho volebnímu uskupení Občané Čerčanska – SNK věnovali voliči sice více než čtvrtinu hlasů, 25,38 procenta, ale ani to nestačilo.

Skupinu lidí, která zorganizovala referendum a vystupuje pod názvem Čerčany v obraze, SNK podpořilo dokonce přes polovinu zúčastněných voličů. Těch žije v Čerčanech 2250 a hlasy odevzdalo 1223 z nich. Kandidátům Čerčany v obraze voliči věnovali 55,21 procenta hlasů a tím také zisk osmi mandátů.

„Jsme nesmírně rádi, že volby takto dopadly a že nám voliči věří. Budeme se snažit je nezklamat a dělat naši práci dobře a poctivě,“ uvedl Martin Nerad, předseda spolku Čerčany v obraze, z něhož se stala také čerčanská politická síla.

V její kandidátce dali čerčanští voliči nejvíce hlasů zemědělci Lukáši Harvanovi (722), ministerskému úředníkovi Michalu Tupému (675) a právě předsedovi spolku Čerčany v obraze (668).

Jeho drtivé vítězství také znamená, že čtyři zastupitelé z Občané Čerčanska – SNK nebudou mít v patnáctičlenném zastupitelstvu většinu ani v případě, že se spojí s uskupením Naše Čerčany – SNK. To obsadí zbývající tři zastupitelské židle.

„Vzhledem k jejich vítězství „o parník“ mají plné právo si diktovat podmínky,“ zhodnotil starosta novou politickou situaci v Čerčanech.

Také proto je jasné, že na radnici jako její lídr další čtyři roky sedět nebude. Pogratuloval vítězům a uvedl, že předá svou agendu novému vedení obce, aby mohlo se začít zabývat plněním slibů, které voličům dalo.

Volební speciál Benešovského deníku najdete ZDE.