Její spokojenost ale kalí domněnka, že při sčítání hlasů nebylo všechno správně. Právě proto komunální volby v Benešově zdaleka neskončily.

„Podáme stížnost na výsledky voleb a budeme požadovat přepočítání hlasů. K našemu šestému mandátu nám chybělo nějakých padesát hlasů. Mandát nám zmizel kvůli zaokrouhlování a získalo ho jiné uskupení,“ tvrdí poslankyně a současně staronová zastupitelka Benešova.

Připomněla také, že je ráda, že se jí podařilo sestavit kandidátku, která není ryze politická, protože více než polovina jsou nezávislí kandidáti. „A to se také na výsledku odrazilo,“ je přesvědčena s tím, že listina je nejvíc ze všech uskupení v Benešově vyvážená a rozdíly v počtu přidělených hlasů kandidátům na předních místech a těm na konci, nejsou tak velké.

Přes to všechno uznala Jaroslava Pokorná Jermanová vítěze voleb a očekává, že její skupinu zastupitelů osloví. „Ať už budeme v koalici nebo opozici, rádi bychom v zastupitelstvu spolupracovali. Proto budeme chtít hovořit se všemi,“ dodala.

Volební speciál Benešovského deníku najdete ZDE.