„Výsledky mohly dopadnout lépe ale také hůř,“ míní Luboš Balata. „Myslím, že jsme vcelku spokojeni, dopadli jsme dobře,“ řekl.

Zatímco dva prvně jmenovaní komunální politici STAN byli v ukončeném volebním období součástí vládnoucí benešovské koalice společně s Volbou pro Benešov, ODS a Piráty, Jakub Nabi bez politické příslušnosti do zastupitelstva kandidoval v roce 2018 na listině ČSSD Petra Hostka. Ten se sice do zastupitelstva jako jediný kandidát sociální demokracie probojoval, ale slib zastupitele po jeho odstoupení skládal už při ustavujícím zastupitelstvu právě Jakub Nabi. Při jednáních zastupitelstva sice nebyl „tak ostrý“ jako skutečně opoziční zastupitelé ANO a KSČM, ale přece jen s koalicí souhlasil a hlasoval málokdy.

Ustavující schůze benešovského zastupitelstva po volbách 2022 zatím nemá stanovený termín. Při stejné příležitosti před čtyřmi roky abecední zasedací pořádek určil sousední židle pro starostu Jaroslava Hlavničku a Jakuba Hostka (zleva).
Co ze skvělého výsledku vytěží Benešov pro život? Nestraníci se pobaví s každým

„Doktora Nabiho znám už řadu let, kandidoval s námi už v roce 2010 na kandidátce TOP 09 a myslím si, že spolupráce s ním v zastupitelstvu fungovat bude. Jsem přesvědčený také o tom, že „náš“ doktor se svého mandátu nevzdá. U druhých si tak jistý nejsem,“ dodal Luboš Balata.

Volební speciál Benešovského deníku najdete ZDE.