Předchozí
1 z 13
Další

Co může podle voličů rozhodnout o výsledku podzimních komunálních voleb na Benešovsku? Především dlouhodobě nevyřešené problémy. Na prvním místě je to cenově dostupné bydlení pro začínající rodiny. V tom smyslu se vyslovila polovina z tuctu respondentů.

A co rozhodne volby u vás? Dejte nám vědět a zapojte se do velké ankety Deníku. V projektu se podíváme do více než dvou stovek obcí a měst napříč celou zemí a zmapujeme hlavní témata, o kterých se u vás živě diskutuje a diskutovat bude. Své názory můžete sdělovat v exkluzivní anketě.

Volby 2022Volby 2022Zdroj: Deník

Ivan Cinka
novinář, Benešov

Ivan Cinka.Ivan Cinka.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

V Benešově budou rozhodovat dvě věci – ekonomicky dostupných bytů a otázka dopravy, auty přecpaného města a budování severovýchodního obchvatu.

Sidonius Jiro
výtvarník, Benešov

Sidonius Jiro.Sidonius Jiro.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Jako vždy rozhodnou volby prachy. Ty jsou za vším. Buď někomu něco slíbí, někdo na něčem vydělá, což se ukáže až později.

Radomila Macháčková
ředitelka Kulturního a informačního centra Bystřice, Benešov

Radomila Macháčková.Radomila Macháčková.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Myslím si, že voliče by mohlo oslovit téma dostupnějšího bydlení nebo budování workoutových hřišť v některých dalších částech města.

Roman Lajpert
předseda Svazu českých filatelistů, Benešov

Roman Lajpert.Roman Lajpert.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Rozhodujících témat bude více. Dominantní ale budou energie a bydlení. Osmnáct set obecních bytů je vytápěno z plynových kotelen města. Nové byty jsou dnes tak drahé, že mladí na jejich koupi nebudou mít šanci.

Zdeněk Císař
ředitel odboru Krajské veterinární správy Středočeského kraje, Vlašim

Zdeněk Císař.Zdeněk Císař.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Domnívám se, že voliči budou rozhodovat podle výsledků práce předešlé vlašimské vlády, protože starosta toho pro město udělal hodně. To asi rozhodne celé volby.

Oldřich Jahodář
tvůrce hlavolamů, Vlašim

Oldřich Jahodář.Oldřich Jahodář.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

V našem městě je velký nepořádek a je tu také špatná dopravní situace. Každý si parkuje, kde chce, a strážníci kolem jedou pětkrát a nevšímají si toho.

Jan Urban
předseda Vlašimské astronomické společnosti, Divišov

Jan Urban.Jan Urban.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Myslím, že v případě, že bude ve Vlašimi kandidovat znovu současný starosta, tak vyhraje, i když ostatní strany do jeho kandidátky budou šít. Z témat, které by mohly oslovit voliče, je to obchvat, stav místních komunikací a příspěvky spolkům.

Marie Křížová
zdravotní sestra, Vlašim

Marie Křížová.Marie Křížová.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Pro mě jako zdravotní sestru je podstatná čistota města a oprava veřejných komunikací. Ty dosud všude nejsou v bezbariérové úpravě a pro pohybově handicapované představují velkou a často i nepřekonatelnou překážku při přesunu městem.

Miroslava Konvičná
prodavačka, Votice

Miroslava Konvičná.Miroslava Konvičná.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

O výsledku voleb by mohla rozhodnou podpora mladých rodin s dětmi nebo i příspěvek. Právě mladé voliče by mohlo oslovit také vybudování dětského koutku nebo obnova skateparku.

Jana Zelenková
předsedkyně spolku, Votice

Jana ZelenkováJana ZelenkováZdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Určitě by v novém volebním období mělo pokračovat to započaté v tomto a dál by se mělo hledat to, co lidem ve Voticích zpříjemní život. Domnívám se, že důležitá bude také obnova místních komunikací a rozvoj občanské vybavenosti.

Jana Špačková
kronikářka, Votice

Jana Špačková.Jana Špačková.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Zajímavým tématem by mohla být bytová politika, protože ve Voticích příliš bytů není. A pak také, jak udržet na uzdě ceny toho, co může město ovlivnit, například vody nebo poplatků za odpad. Přesto se domnívám, že ve Voticích dlouhodobě v komunálních volbách témata nerozhodují. Rozhodující jsou tváře voličů a osobnosti, které lidé znají.

Jan Vachtl
dopravní expert, Miličín

Jan Vachtl.Jan Vachtl.Zdroj: Deník/Zdeněk Kellner

Ve Voticích může o výsledku rozhodnout i případná nabídka rozvoje bydlení. Po dokončení rekonstrukce čistírny odpadních voda se totiž město může dobře dál rozvíjet.