Režisér Wes Anderson se pustil do něčeho nového, ne však zcela vzdáleného od jeho světa a vášní – předesignoval vagon Cygnus z padesátých let, který je součástí světoznámého vlaku British Pullman firmy Belmond. Ten pravidelně vyráží na výlety po Anglii z londýnské stanice Victoria. Nově tak nejen fanoušci filmů Wese Andersona, ale i milovníci doby minulé budou moci do oživeného vagonu nastoupit a absolvovat v něm celodenní unikátní zážitkový výlet.

Superjachta Shape od římského studia Lazzarini je opravdu netradičním kouskem. Ve středu lodi je totiž obří otvor, který tvoří samostatnou palubu.
Miliardová jachta budí obdiv. Místo trupu má obří díru, jezdit bude na vodík

Anderson podle serveru CNN Travel vagon popsal jako „poctu zlaté éře kinematografie a cestování“. Tuto éru a zálibu ve starých vlacích a luxusních hotelích odrazil již ve filmech jako Darjeeling s ručením omezením (2007) a Grand hotel Budapešť (2014). Samotný vagón Cygnus se objevil již v roce 1979 ve filmu Agatha, ve kterém ztvárnili hlavní role Dustin Hoffman a Vanessa Redgrave.

Vlak British Pullman je legendární anglický vlak na dráze Orient expresu, který proslavila známá detektivní spisovatelka Agatha Christie ve svém díle Vražda v Orient expresu z roku 1934. 

Zdroj: Youtube

Miluji vlaky! 

Wes Anderson vyjádřil svou náklonnost k vlakům v tiskovém prohlášení. „Miluji vlaky! Často jsem měl možnost vynalézat vlakové vagony do mých filmů,“ vysvětlil. „Okamžitě jsem s potěšením kývl na tuto nabídku. Byl jsem velmi nadšen udělat něco nového, přičemž jsem byl součástí procesu zachování, který doprovází všechny projekty spojené s vlaky Belmond,“ dodal dvaapadesátiletý americký režisér.

Vlak Belmond British Pullman se skládá z vagonů značky Pullman z dvacátých až padesátých let minulého století. Ty byly nakoupeny a zrekonstruovány v letech 1977 až 1982. Restaurování vagonu Cygnus se nese ve stylu art-deco s dotykem vlastního stylu Wese Andersona. Ve vagonu se tak objevují odvážné přímočaré tvary, marketerie odrážející velmi uspokojivou symetrii a velmi jemně laděná paleta barev.

Veilonovy úžasné momenty jsou představeny v jeho nové knize Green Urbex: The World Without Us
Dechberoucí záběry. Fotograf uchvátil snímky, kde si příroda bere Zemi zpět

Vagon se nazývá podle řeckého boha rovnováhy, který se často zobrazuje jako labuť, informuje Forbes. Ve vagonu se na něj odkazují komplikované vlny a detaily labutí na marketeriích, blyštivý stříbrný list na stropě a chladící nádoby na šampaňské ve tvaru labutí.

Strop obsahuje detaily v pastelově růžové barvě, na sedačkách a koberci se pak objevuje široká škála zelených odstínů. Na dřevěných tabulích se objevují například motivy slunečních paprsků, mraků, hvězd a vln.

Pohodový luxus

I vlivem posledních let, které poznamenala celosvětová pandemie, mají lidé tendenci k nostalgii po dobách, kdy bylo cestování méně starostlivé. Vracejí se tak k uvolněnému pohodovému luxusu a exkluzivním zážitkům na míru, které jsou vzdálené obyčejným frenetickým strkanicím. Tato nálada se přenesla například i do hudební tvorby. Album hudebníka Tylera s názvem Call Me If You Get Lost tak odráží přesně tuto náladu, tedy pastelové barvy, vintage zavazadla.

Loď společnosti Earth 300 má být největší jachtou světa. Nacházet se v ní má 22 laboratoří, v nichž vědci budou přicházet s řešeními klimatické krize.
Chce postavit jachtu jako ze sci-fi filmu. Vědci na ní budou zachraňovat svět

Cestování ve světě Wese Andersona však není levné. Zážitek z vagonu Cygnus je možný prožít každý den, kdy vyráží na cestu vlak British Pullman. Návštěvníci mohou okusit oběd ve stylu vražedného příběhu Aghaty Christie při jízdě krajinou v okolí Kentu či večeři z kuchyně elitních kuchařů.

Zájemci mohou zážitek rovněž ještě posunout o příčku výš, a to pobytem v luxusním kupé pro až čtyři osoby.

Večeře ve vagonu Wese Andersona začíná na zhruba 20 tisících korun na osobu, zatímco kupé se pohybuje od asi 54 tisíc korun na osobu. Zájemci si mohou také pronajmout celý vagon pro 26 lidí.