více >>

Rozpravy o mazání internet. obsahu a jeho důsledcích

Akce již skončila

Pro Facebook, Google či Twitter mažou nevhodný obsah, který uploadují sami uživatelé. Kdo jsou tito lidé? Podle čeho se rozhodují, jestli je obsah opravdu nevhodný? Jak se sami se svou prací vyrovnávají? Považují se za cenzory? A jde psychicky zvládnout sledování pornografie nebo krutého násilí po celou pracovní dobu? Jaké to může mít následky?

Rozpravy díky spolupráci s festivalem Jeden svět / One World navážou těmito otázkami na dokumentární film, který se práci mazačů věnuje. Těšit se můžete na ukázku a spoustu zajímavostí z tohoto filmu (název prozradíme později).

Hosté:
MAREK VRANKA, Katedra psychologie FF UK, Katedra marketingové komunikace a PR FSV UK,
VLASTIMIL NEČAS, Katedra mediálních studií IKSŽ FSV UK,
JAN JIRÁK, Katedra mediálních studií IKSŽ FSV UK, Metropolitní univerzita Praha,
TOMÁŠ SYMERSKÝ, Seznam.cz.

Další ze série Rozprav o českých médiích se konají ve čtvrtek 22. 2. 2018 od 18:00 na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK (Smetanovo nábř. 6, Praha, místnost 215). Moderuje Alice N. Tejkalová. Můžete přijít a diskutovat s námi naživo, nebo nás sledovat on-line a zapojit se svými dotazy elektronicky.

Rozpravy o českých médiích pořádá již od r. 2012 Institut komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK, mediálními partnery jsou Evropská observatoř žurnalistiky | EJO a PRESSpektivy - Budoucnost žurnalistiky.

22. 2.  (18:00–19:30)
Smetanovo nábřeží 6, Praha
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT