Název akce V Benešově budou skauti hledat ztracená strašidla
KDY: 23. listopadu 
KDE: Benešov
ZA KOLIK: zdarma

V Benešově straší letos opět a to přesně v sobotu 23. listopadu od 14 hodiny. jedná se o závod, který „spočívá v tom, že skautské tří až pětičlenné hlídky, veřejnost může vytvořit hlídky i vícečlenné, dostanou mapy a balíček šifer a vyrazí do ulic města hledat strašidla,“ jak uvedl Tomáš Kurc řečený Šugr, hlavní organizátor oblíbeného společensko soutěžního podniku. Na strašení jsou očekávaní nejen místní skauti a veřejnost z Benešova, ale i z Kutné Hory, Říčan, Vlašimi, Votic nebo Sedlčan.

Název akce Uvedou Holky z porcelánu
KDY: 23. listopadu 20:00
KDE: Pohostinství Červený Újezd 
ZA KOLIK: 80 korun

Divadelní spolek "B" Červený Újezd uvádí komedii Holky z porcelánu z prostředí žen pracujících ve velkém skladu jedné porcelánky. Vstupné na představení činí 80 korun.

Název akce Vyrobí si plstěný betlém
KDY: 23. listopadu 9:00
KDE: Spolkový dům Vlašim 
ZA KOLIK: 500 korun

Krásný originální plstěný betlém si mohou vyrobit všichni návštěvníci celodenního tvoření ve Spolkovém domě sourozenců Roškotových. V ceně 500 korun je vedení, materiál a drobné občerstvení. S sebou je nutno si vzít ručník, mýdlo a nůžky.

Název akce Výročí oslaví sametově s loutnou a akordeonem
KDY: 22. listopadu 20:00 
KDE: Zámek Louňovice pod Blaníkem
ZA KOLIK: Vstupné dobrovolné

V zámeckém sálu zazní koncertní pásmo k výročí Sametové revoluce s Jitkou Baštovou. Zároveň 22. listopadu slaví svůj svátek patronka hudebníků, svatá Cecilie.

Název akce Na podzimním setkání si udělají výlet
KDY: 23. listopadu
KDE: Vlakové nádraží Benešov 
ZA KOLIK:

Klub českých turistů připravil Podzimní setkání turistů Středočeského kraje. Propozice budou ve vývěsní skříňce Klubu český turistů Benešov. Trasy budou vést v okolí Benešova a Konopiště.

Název akce Pořádají osmý Podblanický kreativní jarmark
KDY: 23. listopadu 09:00 – 15:30
KDE: Kulturní dům Blaník Vlašim
ZA KOLIK: zdarma

Tradiční předvánoční a předadventní jarmark rukodělných výrobků, k vidění ukázky řemesel a doprovodný program, to všechno čeká návštěvníky Podblanického kreativního jarmarku, na kterého organizaci se už osmým rokem podílí spolek Fakt-Um. Vstupné je dobrovolné.