Tradiční přejezd rybníka v Řimovicích slaví 20. výročí
Kdy: 10. srpna od 12.30 hodin
Kde:
Římovice
Za kolik:
vstupné dobrovolné

Water cup - tradiční přejezd rybníka v Řimovicích, tentokrát 10. srpna oslaví dvacáté výročí. Ve 12.30 hodin začne program, ve kterém zahrají Šakalí dech a Lahvátor. Tak jako každý rok nebude nouze o vtipné komentáře ani o bohaté občerstvení. Organizátoři také připravili pro návštěvníky spoustu překvapení, která zde budou postupně odhalovat. Pořadatelem je Spolkový dům sourozenců Roškotových.

Teplá buchta zahraje na letním parketu v Keblově
Kdy:
10. srpna od 21.00 hodin
Kde:
Keblov
Za kolik:
vstupné dobrovolné

Kapela Teplá buchta je tou, která o týden později, v sobotu 10. srpna od 21 hodiny do 2 hodiny ranné vystřídá na letním pódiu v Keblově Eksplozi. Kapela hraje hity nejen Daniela Landy, ale také skupiny Kabát. První roky byly standardně, jako u každé kapely, náročné na výdrž a rozhodnutí, kterým směrem se vydat. Čas tomu pomohl, teď žijí současností a dělají si svou produkcí radost. Nejnovějším přírustkem je Miky, který se do kapely dostal v roce 2016.

Krásný ztráty odstartuje poctu Petru Skoumalovi
Kdy: 9. - 11. srpna od 16.00 hodin
Kde:
Všetice, statek
Za kolik:
1190 korun

Na třech scénách se od pátku 9. srpna do neděle 11. srpna uskuteční v areálu statku Všetice u Netvořic festival Krásný ztráty. Přehlídka pojmenovaná podle hitu Michala Prokopa nabídne nejen jeho repertoár. Vystoupí i Vladimír Mišík, Vladimír Merta, skupina The Primitives Group nebo významný jazzový hudebník a multifunkčníumělec Laco Déczi. Dále se divákům představí zpěvák David Koller, Vlasta Redl, skupina skladatele a výtvarníka Martina Němce Lili Marlene, nebo kapela Laura a její tygři. Nejmladší věkovou skupinu vystupujících pak tvoří například kapela Zrní nebo zpěvačky Lenka Dusilová a Never Sol. Dvoudenní festival začne už v pátek 9. srpna v 16 hodin poctou Petru Skoumalovi.

Týnecká letní scéna představí Kubu a Kubikulu
Kdy:
10. srpna od 17.00 hodin
Kde:
Týnec nad Sázavou, hrad
Za kolik:
vstupné dobrovolné

Na další představení týnecké letní divadelní scény v Posázaví se mohou těšit nejen děti, ale také příznivci českých pohádek. Už v sobotu 10. srpna na jevišti pod věží týneckého hradu vystoupí se svým zpracováním nyní už klasické pohádky Vladislava vančury Kubula a Kuba Kubikula se zkráceným názvem Kuba a Kubikula, Zuzana Fricová. Představení startuje v pět hodin odpoledne a vstupné je, jako tradičně, dobrovolné. V případě špatného počasí se kus přesune pod střechu týneckého muzea.

Živá hudba v amfiteátru v Konopišti
Kdy: 10. sprna od 11.00 hodin
Kde: Konopiště
Za Kolik: 520 korun v předprodeji, 600 korun na místě

Přehlídku českých a slovenských interpretů především popové, ale také rockové scény připravilo na sobotu 10. srpna už počtvrté v amfiteátru Konopiště jedno z českých komerčních rádií. Při festivalu vystoupí kapely Mig 21, No Name, Slza nebo Rybičky 48. Návštěvníky budou mít k dispozici dvě hudební pódia a areál se jim otevře v 11 hodin.

Pohádkové léto pokračuje Starými pohádkami českými
Kdy: 11. srpna v 18.00 hodin
Kde:
Votice, restaurace U Modré kočky
Za kolik:
70 korun

Pohádky zahraje Bílkovo kratochvilné divadlo v zahradě restaurace U Modré kočky. Představení se uskuteční jedenáctého srpna v 18 hodin a je pokračováním Pohádkového léta, ve kterém je přes prázdniny každou neděli v restauraci připraveno jedno divadelní vystoupení pro děti. Jelikož je hlediště kryté, hraje se za každého počasí. Vstupné je 70 korun.

Francouzská komedie v letnm kině na Sázavě
Kdy:
10. srpna od 21.00 hodin
Kde:
Sázava, letní kino 
Za Kolik:
80 korun/nad 60 let za 20 korun

Co jsme komu udělali? se budou ptát v Letním kině Sázava hlavní hrdinové francouzské komedie v sobotu 10. srpna od 21 hodiny. Claude a Marie Verneuilovi, milovníci staré dobré Francie a tudíž i správní maloměšťáci, se tak trochu s těžkým srdcem smířili s tím, že se jejich dcery provdaly za muže rozličných původů a podařilo se jim překonat všechny jejich zakořeněné předsudky. Ale nyní čelí nové hrozící krizi. Jejich čtyři zeťové Rachid, David, Chao a Charles jsou odhodláni z mnoha různých důvodů opustit Francii. Jak se s tím vyrovnají Claude a Marie? Existuje nějaké řešení, jak je přinutit zůstat ve Francii?