Na letním pódiu vystoupí kapela Eksploze
KDY: 3. - 4. srpna ve 21-02 hodin
KDE: Keblov
ZA KOLIK: 50 korun

Kapela Eksploze je hudební seskupení z oblasti Vlašimi a Benešova. Něco hezkého zahrát a zazpívat přijde na letní parket Keblova 3. srpna ve 21 hodin. Repertoár kapely není žánrově vyhraněn, základem produkce jsou známé melodie předních domácích i zahraničních interpretů. Akci pořádají keblovští myslivci. 


Mr. Surka 6 tet & Eva Kleinová vystoupí v Benešově
KDY: 2. srpna od 20 hodiny
KDE: Benešov
ZA KOLIK: Zdarma

Výtečný trumpetista Miroslav Surka, který doprovázel v Čechách třeba Arturo Sandovala a Jamese Morissona, vystoupí s Evou Kleinovou, českou popovou a muzikálovou zpěvačkou, v pátek 2. srpna od 20 hodiny na Masarykově náměstí v Benešově.


Chystají se na noční soutěž
KDY: 3. srpna od 19 hodin
KDE: Načeradec
ZA KOLIK: zdarma

Sbor dobrovolných hasičů Načeradec srdečně zve na soutěž v požárním útoku zařazenou jako osmé kolo Benešovské hasičské ligy O pohár starostky městyse Načeradec noční soutěž v sobotu 3. srpna od 19 hodin na místním hřišti. Soutěž potrvá až do půlnoci. Další, 9. kolo hasičské ligy se bude odehrávat v Jankově 17. srpna.


Pobaví se při plavbě necek
KDY: 3. srpna od 12 do 20 hodiny
KDE: Soutice
ZA KOLIK: zdarma

Veselý spolek přátel Podolí a Kopeček zvou na Ledovou neckyádu na jezu v Souticích. Akce se bude konat v sobotu 3. srpna od 12 do 20 hodiny. Ke startu jsou zvána jakákoli plavidla dle odvahy a fantazie posádek. Oceněna budou tři nejlepší plavidla, která určí obecenstvo dle originality, nápaditosti a vtipu. Na všechny čeká občerstvení, soutěže pro děti i dospělé a zábava při reprodukované hudbě.


Rodáky potěší Štěpán Kojan
KDY: 3. srpna od 13 hodiny
KDE: Velíš
ZA KOLIK: zdarma

Oslava 10 let obnovené tradice SDH Nespery a sraz rodáků začne v sobotu 3. srpna ve 13 hodin slavnostní mší, po které si mohou návštěvníci prohlídnout výstavu hasičských předmětů v hasičárně či ve Veteránklubu Křížov. Nebudou chybět ukázky hasičské techniky, dechovka Ostrovanka, vystoupení místních dětí, prohlídka špýcharu, Štěpán Kojan, Kapela Tomáš Maďar Band ani taneční zábava. Na ty, co zůstanou do konce čeká půlnoční představení.

Pořádají zábavné dětské odpoledne
KDY: 3. srpna od 14 hodiny
KDE: Jablonná nad Vltavou 
ZA KOLIK: Děti 30 korun, dospělí 50 korun

Aquazorbing, skákací hrad, pěna a vodní bomby, malování na obličej, nejrůznější soutěže se zajímavými cenami, to je jen malý výčet z akce, kterou dobrovolní hasiči z vesničky Jablonná nad Vltavou patřící pod Neveklov pořádá pro své dětské i dospělé spoluobčany v sobotu 3. srpna od 14 hodiny se v zahradě U Melíšků roztočí zábavné dětské odpoledne. Vstupné činí částku pro děti 30 a pro dospělé 50 korun. 

Film přináší intimní pohled na život mistra Pavarottiho
KDY: 2. srpna od 20 hodiny
KDE: Neveklov 
ZA KOLIK : 120 korun

Do kin přichází hudební životopisní snímek Pavarotti, který přináší intimní pohled na život, práci a osobu operní legendy Luciana Pavarottiho. Neveklovské kino ho uvede již v pátek 2. srpna od 20 hodiny. Z chudého italského chlapce se stala mezinárodní hvězda. V dokumentu se nachází i soukromé videozáznamy od jeho přátel, rodiny, z nichž většina dosud nespatřila světlo světa. Film z dílny anglické a americké koprodukce režíroval Ron Howard, držitel Oscara za film Čistá duše.