Letos si na Třebsínském zvonění zavzpomínají na Tonyho Linharta
KDY: 
3. července, 12:00 
KDE: Třebsín 
ZA KOLIK: 150 Kč

Letos si na tradičním festivalu trampské, country a bluegrassové muziky Třebsínské zvonění účastníci společně zavzpomínají na skvělého muzikanta Tonyho Linharta v projektu Glory of Tony, oslaví 50 let na scéně kapel Taxmeni a Schovanky. Přichystána je výstava Posázavského Pacifiku, rodeo, bohatý program pro celé rodiny a nově Pochod zdraví v Posázaví. Akci připravil spolek Mezi řekami. Nebude chybět speciální stan s promítacím zařízením, kde se diváci festivalu seznámí se zajímavostmi třebsínského kraje. Akce se uskuteční v sobotu 3. července od dvanácté hodiny.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Po bohoslužbě si poseďte se sousedy
KDY: 
3. července, 15:00 
KDE: Semtín 
ZA KOLIK: Zdarma

Tradiční poutní bohoslužbu, která se pravidelně koná u kapličky sv. Prokopa na návsi v Semtíně, můžete tentokrát navštívit v sobotu 3. července od patnácti hodin. Po bohoslužbě následuje sousedské posezení obyvatel a přátel Semtína a Mokřan. Na akci zve Obec Olbramovice.

Odvážíte se s dětmi navštívit Začarovaný Hvozd?
KDY: 
Do 31. července
KDE: Městská knihovna Benešov 
ZA KOLIK: Zdarma

Putovní výstava ilustrací Ester Kuchynkové ke knize Začarovaný Hvozd vznikla ve spolupráci s nakladatelstvím Pikola. Knihu Začarovaný Hvozd: příběh dětí z divočiny napsala známá spisovatelka Klára Smolíková (autorka knížek Vynálezce Alva, Na hradě Bradě, Knihožrouti, S Komenským do komiksu a dalších). Výstava se skládá ze třinácti panelů, na kterých jsou představeny originální a velmi zajímavé ilustrace společně s úryvky z knihy. Ester Kuchynková se v současné době věnuje rovněž digitální kresbě a mimo jiné tvoří také vlastní komiksy. K výstavě jsou připraveny pracovní listy, kde si děti mohou samy vymyslet svůj vlastní příběh na téma Začarovaný Hvozd. V dětském oddělení Městské knihovny Benešov je výstava k vidění do konce července letošního roku.

Festival v Pivovaru Ferdinand rozezní sobotu
KDY: 
3.července,13:00
KDE: Pivovar Ferdinand, Benešov 
ZA KOLIK: 250 Kč

Osmý ročník festivalu v Pivovaru Ferdinand je tu. Těšit se můžete na Nežfaleš, Louty, Antigen a mnoho dalších kapel. Návštěvníci musí splnit jednu z aktuálních podmínek MKČR pro návštěvu kulturních akcí.

Zhlédněte film Služebníci z pohodlí domova
KDY: 
4. července, 21:00
KDE: MojeKinoLive.cz
ZA KOLIK: 110 Kč

Píše se rok 1980. Michal a Juraj jsou dva studenti bohoslovecké fakulty v totalitním Československu. Jejich učitelé ze strachu před zrušením kněžského semináře vychovávají bohoslovce do podoby vyhovující komunistické straně. Každý z mladých seminaristů se musí rozhodnout, zda podlehne pokušení a zvolí si snazší cestu kolaborace, nebo si zachová svoji víru a stane se předmětem nátlaku Státní bezpečnosti.