Cena vstupného na literární večer na zámku je 40 korun a zahrnuje sklenku vína.

V rámci literárního večera jsou také připraveny komentované prohlídky zámku. Zájemc budou mít možnost vidět nově zrestaurovaný rytířský sál zámku, který je zdoben malbami, napodobující látkové tapety zdobené květinami. Jako jedni z prvních uvidí nástropní malbu z druhé poloviny 18. století "Setkání Krista s učedníky v Emauzích". Tato nádherná nástropní malba se možná i staletí skrývala pod mnoha vrstvami omítek a v letech 2018-2019 byla po objevení spolu s celým sálem odborně restaurována.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Dále pokračuje prohlídka komnaty v barokním křídle zámku a bude doplněna o odborný výklad o průběhu záchrany kulturní památky zámku Třebešice, který se ještě před nedávnou dobou ocitl bezprostředně na prahu zániku. Během minulých jedenácti let byl rekonstruován a tak byla tato nádherná památka zachráněna pro příští generace.

Prohlídky zámku budou probíhat od 13, 14, 15, 16 a 17 hodin. Prohlídka trvá 45 min., maximální kapacita 15 osob. Vstupné je 100 korun, děti, důchodci a vojsko to mají za polovinu. Místo na prohlídku lze rezervovat buď pomocí emailu zamek.trebesice@volny.cz, nebo na tel.č. 721244514. Výtěžek z akce bude použit na pokračování v obnově zámku. 

Další víkendové pozvánky

Zasoutěží si o nejchutnější koláč
Tradiční pouťové sousedské setkání připravil městys Louňovice pod Blaníkem letos na sobotu 15. srpna od šestnáct hodin v zámecké zahradě. Hlavním bodem programu bude soutěž o nejchutnější jablečný koláč, který účastníci přinesou sebou. Po něm následuje další klání a to v pití piva na čas. Úvodem bude hrát harmonika a housle, závěrem taneční kapela Re-Flex. Zdarma bude nabízena k občerstvení grilovaná kýta, děti si budou moci zaskákat na nafukovacím hradě. Vstupné na akci je dobrovolné.

Big Lebowski přijde do čerčanského kina
Čerčanské kino přináší tentokrát v pátek 14. srpna v 19.30 hodin kriminální komedii Big Lebowski. Jeff Lebowski miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Vstupné je 100 korun.

Festival nahradí Pobřežní hlídkou
Kopec dobré muziky a to úplně zdarma. V rámci zrušeného festivalového léta se pořadatel Středočeský kraj rozhodl v autokempu Rabyně v sobotu patnáctého srpna v 15.30 hodin uspořádat akci s názvem Pobřežní hlídka tour 2020. Na jedenácti místech okolo Vltavy a Sázavy se tak představí kapely či zpěváci PSH – Peneři Strýčka Homeboye. Pražská formace, která hraje hip-hop. Dále Trio Vladimir 518, Orion a DJ Mike trafik předvedou výběr toho nejlepšího, co od nich už víc jak dvě generace fanoušků znají a také adrenalinem prošpikované skladby z nové desky. Sebou je nutno vzít si karimatky, spacáky, stany, hamaky či lodě.