VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Komunální volby 2014

Podzimní komunální volby se konají v pátek 10. a v sobotu 11. října. Ve stejném termínu proběhne i první kolo senátních voleb.

Zastupitelé Týnce nad Sázavou mají nového kolegu

Týnec nad Sázavou – V novém složení se poprvé 8. prosince sešel nejvyšší orgán města.

Starosta Benešova Jaroslav Hlavnička: za čtyři roky se vše nestihne

Benešov – Při prvním pohledu na zveřejněné výsledky komunálních voleb 2014 konaných 10. a 11. října, bylo celkem jasné, jak benešovští hlasující rozdali karty tentokrát. Ostatně, obdobně, jako po předešlém rozhodování. A stejně, jako před čtyřmi roky nakonec tyhle tipy vzaly za své. Dosud vládnoucí Volba pro město získala i tentokrát největší podporu benešovských voličů. Na tom se nezměnilo nic i přes to, že tahle nepolitická, občanská volební síla pozbyla při obsazování nového zastupitelstva Benešova hned tři místa.

Volbu starosty ve Voticích zhatil jeden neplatný hlas

Votice – Volba starosty, místostarostů a členů rady  při ustanovujícím zasedání nového  zastupitelstva  skončila  patem. Člen koalice Votičáci 
s podporou TOP 09, ANO 2011, ODS a Sdružení nestraníků nový zastupitel Michal Budil vhodil do hlasovací schránky neplatný hlas.

V Olbramovicích střídali stráže ve vedení radnice

Olbramovice – Obecní zastupitelstvo při ustanovujícím zasedání zvolilo  starostou obce Ivana Nováka a místostarostou obce  Pavela Pohůnka z 1. nezávislé kandidátní listiny. Dalšími členy  rady obce s patnáctičlenným zastupitelstvem jsou  Petr Podzimek, Eva Křížková a Dagmar Beranová.

Potvrzeno: starostou Benešova je znovu Jaroslav Hlavnička

Benešov – Jak řekli, tak udělali. Přesně podle tohoto rčení dopadla v pondělí 10. listopadu ustavující schůze zastupitelstva s volbou představitelů Benešova. Starostou komunální politici zvolili, už podruhé v řadě, stavebního inženýra, jednašedesátiletého Jaroslava Hlavničku (Volba pro město).

AKTUÁLNĚ: Vlašim beze změny, v čele radnice je Luděk Jeništa a Karel Kroupa

Vlašim – Žádné překvapení, dohady ani emoce. Zcela hladce proběhlo ustavující zastupitelstvo Vlašimi, které včera rozhodovalo o novém obsazení ve vedení radnice. Starostou a prvním mužem radnice, jak se dalo podle jednoznačných výsledků komunálních voleb očekávat, se stal počtvrté v řadě senátor Luděk Jeništa, který bude další čtyři roky opět spolupracovat místostarostou Karlem Kroupou. Také on bude zastávat veřejnou funkcí už čtvrté volební období.

Starostou Týnce nad Sázavou se podruhé stal Martin Kadrnožka

Týnec nad Sázavou /VIDEO/ – Hladce, bez emocí a bez zdržování. Právě v takovém duchu se dnes, v pondělí 3. listopadu odehrála ustavující schůze týneckého zastupitelstva. A proti jiným, řádným jednáním, i za nebývalého zájmu veřejnosti. Ani to ale komunální politiky nepřimělo k tomu, aby si mohli říci – hotovo.

Tomáš Podhola se necítí být vychytralý, proto nevycouval

Benešov – Každé volby přinášejí své vítěze a samozřejmě i ty méně šťastné. Mají je i poslední komunální volby. Mezi ty první patří v Benešově Volba pro město (VPM). Získala sedm mandátů a povolební dohadování jí znovu přineslo i dvě místa v nejužším vedení Benešova.

Bystřice je prvním městem z Benešovska, kde se sešli při ustavující schůzi

Bystřice – Prvním městem na Benešovsku, kde svolali ustavující schůzi nového zastupitelstva, je od středy 29. října Bystřice. Ale žádné velké překvapení se v zasedačce úřadu neodehrálo. Hlasování o představitelích města si přišlo prožít jen 28 Bystřičáků. To je zhruba polovina lidí, které stejný akt zajímal o čtyři roky dříve.

Už i na venkov se zatahuje velká politika, říká starosta Pyšel Stanislav Vosický

Pyšely – V nedávných komunálních volbách se o post zastupitelů Pyšel, z kterých pak vzejde starosta utkalo pět různých politických stran 
a uskupení, které prezentovalo celkem pětapadesát kandidátů. Uspět jich mohlo ale pouze jedenáct.

Velká neznámá je už jen ve dvou městech Benešovska

Benešovsko – Benešov, Vlašim, Votice, Týnec nad Sázavou, Bystřice, Sázava, Pyšely, Neveklov a Trhový Štěpánov. Tolik krátký exkurz do vlastivědy, který říká, že právě shora uvedená jména sídel patří městům na Benešovsku.

Jednání o spolupráci vedou v Neveklově, Pyšelích, Sázavě a Trhovém Štěpánově

Benešovsko – Jak prudce se rozvíjí jedno z nejmladších měst Benešovska, Pyšely, lze vidět nejen na vlastní oči podle masivního stavění rodinných domů, ale poznat se to dá i podle voleb. Zatímco v roce 2010 stačilo na tehdejší počet obyvatel devět zastupitelů, pro komunální volby 2914 už Pyšelští vybírali komunálních politiků jedenáct.

Starostou Benešova se 10. listopadu stane znovu Jaroslav Hlavnička

Benešov – Kdo bude starostou, kdo získá posty místostarostů? Kteří politici zasednou v radě města? Právě takové otázky probírali dnes, v pátek 17. října zástupci stran, které se už ve středu večer domluvily na další spolupráci po volbách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT