VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Komunální a senátní volby 2018 na Benešovsku

Komunální a senátní volby 2018 v okrese Benešov - zpravodajství a výsledky

Jednání o koalicích a radách měst se chýlí ke konci

Benešovsko - Na Benešovsku pokročila v některých městech jednání o povolebních koalicích. Pouze ve Vlašimi je, díky jednoznačnému výsledku komunálních voleb, v nichž nadpoloviční většinu mandátů, 12 z 21, získala Volba pro město (VPM) současného starosty Vlašimi Luďka Jeništy, všechno jasné.

VOLBY krátce: Noční hlasování se nepovedlo, volič doma zapomněl průkaz

Benešovsko - Přinášíme vám volební zajímavosti z regionu.  

Hlasování o senátorovi voliče nezajímalo, kandidáti jsou jim cizí

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Žádné překvapení se druhý den druhého kola voleb do senátu za 41. senátní obvod nekonalo. K hlasování přišlo znovu velice málo voličů. Důvodu může být několik. „Senát mě nezajímá,“ prohodil při otázce, zda půjde volit, muž na náměstí v Maršovicích.

Na Benešovsku hledají nového senátora. Zájem voličů je minimální

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Druhým, rozhodujícím kolem pokračuje v pátek 12. října od 14 do 22 hodin a v sobotu 13. října od 8 do 14 hodin hlasování o novém senátorovi za volební obvod 41, Benešov. Podle prvních údajů volebních komisařů se voliči k urnám nehrnou.

Po odchodu z radnice se Petr Hostek k návratu do nemocnice nechystá

Benešov - V případě, že ze zaměstnání odchází člověk na post uvolněného starosty či obecně funkcionáře obce, má po zániku mandátu ze zákona nárok vrátit se na své původní, „civilní“ místo. Jak to bude v případě Petra Hostka, který jako starosta Benešova skončí ve funkci při ustavující schůzi nového nejvyššího orgánu města Benešova?

Jaroslav Hlavnička: Výsledek voleb nás překvapil a je pro nás zavazující

Benešov /ROZHOVOR/ - Jedenáct mandátů z třiadvaceti možných, získala Volba pro město Benešov. Z toho také vyplývá, že právě tato strany bude navrhovat zastupitelstvu ke schválení jméno nového starosty. Lídrem strany je Jaroslav Hlavnička a tak je to právě on, kdo bude nominován.

Více než v politice, vidí ženy prioritu ve své rodině

Benešovsko - Matriarchát, jak se zdá, alespoň podle výsledků komunálních voleb, na svou renezanci bude muset ještě nějaký den počkat. Proč to tak je, by nejspíš lépe vysvětlili odborníci. To ale není úlohou tohoto článku. Ten pouze mapuje, jak dalece „ženský svět“ politiky zasáhl do „světa mužského.“

Někde mají o starostech jasno, jinde budou ještě dlouho a složitě jednat

Benešovsko - Při komunálních volbách rozdali voliči karty celkem jasně v Týnci nad Sázavou. K šesti mandátům Volby pro město, což je proti volebnímu období 2014 až 2018 dvojnásobek, stačí straně se současným starostou Martinem Kadrnožkou, domluva s druhou nejúspěšnější stranou, ODS.

Ve třech nejdůležitějších městech Benešovska už mluví o nových starostech

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Kdo se stane novým starostou v devíti městech Benešovska? Tak právě tohle, jen hodiny po hlasování, není jasné. Ve většině sídel ještě ani nezačala povolební jednání, přesto už teď lze některá jména zveřejnit.

Nejvíc hlasů bere v Týnci Volba pro město

Týnec nad Sázavou – Také lidé z Týnce už ví, kdo bude hájit jejich zájmy na radnici. Šest osobností do zastupitelstva se 17 křesly, posílá Volba pro město. Lídr, starosta Martin Kadrnožka, může být spokojený. Proti končícímu volebnímu období se jeho tým zdvojnásobil.

Votičáci k sobě shánějí čtyři zastupitele

Votice – Šest mandátů pro volební stranu Votičáci s podporou TOP 09 a Starostů a nezávislých. Pět pro ANO, po dvou pro ODS, ČSSD a Nestraníky. A pak už jen jedno křeslo pro komunisty a nového zastupitele Okamurovy SPD.

Kdo v Bystřici urve hlasy ANO?

Bystřice – Jak tohle dopadne? Nejspíš takovou otázku si nyní kladou voliči z Bystřice. I tam mají volby vítěze. Ne jednoho, nýbrž hned dva.

Volby v Benešově přinesly i symboliky

Benešov – Byly to vpravdě zajímavé komunální volby okořeněné i symbolikou. Největší ze tří obcí s rozšířenou působností někdejšího velkého okresu, Benešov, se po necelých třech letech vrací do „starých kolejí.“ Ty nové, jak při předešlých 34 měsících začalo ukazovat, vedly, obrazně řečeno, do propasti. Lépe řečeno, do dluhové pasti. A i když nebyla ještě úplně zřetelně vidět, voliči to zavčasu rozpoznali a zatáhli za záchrannou brzdu. Právě proto dostalo nepolitické uskupení Volba pro město nejvíc hlasů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT