VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Komunální a senátní volby 2018 na Benešovsku

Komunální a senátní volby 2018 v okrese Benešov - zpravodajství a výsledky

Potvrzeno, starostou Benešova je po třech letech znovu Jaroslav Hlavnička

Benešov /FOTOGALERIE/ - Starostou Benešova se podle očekávání stal pětašedesátiletý stavební inženýr Jaroslav Hlavnička, člen Volby pro Benešov. Potvrdilo to ve čtvrtek 22. listopadu podvečer hlasování nového, jen třiadvacetičlenného zastupitelstva města.

Město Týnec nad Sázavou řídí staronové vedení

Týnec nad Sázavou - Více než pětitisícové sídlo má staronové vedení. Potvrdili ho při ustavující schůzi noví zastupitelé. Starostou se, už pro třetí volební období, stal Martin Kadrnožka. Místostarostou je opět Bedřich Pešan, dalšími radními pak znovu František Kašpárek, Pavel Korec a Petr Znamenáček.

Nové zastupitelstvo Benešova začne fungovat 22. listopadu

Benešov - Ustavující zastupitelstvo Benešova svolal starosta města Petr Hostek na čtvrtek 22. listopadu. Vyplývá to z jeho oznámení o konání schůze, jež podepsal v úterý 13. listopadu. Schůze se může konat teprve po sedmi dnech od jejího vyhlášení.

Vyhlásí starosta Benešova ustavující schůzi po návratu do úřadu?

Benešov - Od středy 7. listopadu je jasné, že ve volbách v Benešově zůstane vše podle výsledků hlasování z 5. a 6. října. Potvrdil to Krajský soud v Praze den před termínem, který mu stanovuje zákon. Velkou neznámou ale zůstává, kdy se uskuteční ustavující schůze zastupitelstva.

Krajský soud v Praze rozhodl. Výsledky voleb v Týnci platí

Praha - Návrhy volební strany Občané pro Týnecko, Aleny Poláčkové, Tomáše Fraňka a Jana Hřivny na neplatnost hlasování do zastupitelstva Týnec nad Sázavou, se zamítají. Tak zní usnesení senátu Krajského soudu v Praze, který zkoumal, zda nedošlo k natolik závažným porušením zákona, že to mohlo ovlivnit výsledky voleb.

Krajský soud stížnost muže z Prahy na volby v Týnci zamítl

Praha – Stížností na neplatnost hlasování při komunálních volbách v Týnci nad Sázavou konaných 5. a 6. října, kterou podal David Janďourek, se Krajský soud v Praze nebude zabývat.

V čele Vlašimi stojí počtvrté Luděk Jeništa

Vlašim – Naprosto výjimečné postavení města pod Blaníkem znovu potvrdila ustavující schůze nového zastupitelstva. Zatímco jinde vznikají koalice a opozice, ve Vlašimi, byť ani tam není nejvyšší sbor města „jednobarevný“, je to jinak.

Novým lídrem sázavské radnice se stal Ivan Koldcsiter

Sázava - Ivan Koldcsiter, pětapadesátiletý technický manažer, se poprvé stal starostou města Sázavy. Vystřídal tak po třech volebních obdobích, tedy tuctu let, Petra Šibravu z hnutí STAN. Na kandidátce volební strany FK pro rozvoj Sázavy Ivana Koldcsitera podpořilo přes osm procent hlasujících voličů.

Ve Voticích je vše při starém, starostou je znovu Jiří Slavík

Votice - Jiří Slavík (TOP 09) se stal počtvrté za sebou lídrem votické radnice. Rozhodlo o tom poslední listopadovou středu nové zastupitelstvo města. Zatímco jeho post starosty je uvolněná, tedy plně placená funkce, z pozice neuvolněných místostarostů mu záda budou krýt znovu Jan Kučera (ODS) a nově i Jaroslava Pokorná (Nestraníci).

Novým starostou města Bystřice se stal Michal Hodík

Bystřice /FOTOGALERIE/ - Novým starostou pětitisícového města Bystřice se v úterý pozdě večer stal čtyřiačtyřicetiletý podnikatel Michal Hodík. Rozhodlo o tom nové zastupitelstvo, které se sešlo mezi prvními na Benešovsku. Místostarostou zvolil nejvyšší orgán města dosavadního starostu Daniela Štěpánka (42 let). Oba jsou členy ODS.

Výsledky komunálních voleb v Benešově soud projedná

Benešov - Krajský soud v Praze jako příslušná instituce k projednávání stížností na výsledky komunálních voleb oznámil, že odmítl návrh Filipa Mareše z Benešova, který mu poslal návrh na neplatnost senátních voleb. To totiž přísluší Nejvyššímu správnímu soud.

Litichovickým nepomáhá starosta, ale správce z ministerstva

Litichovice - Obec na dohled od městyse Divišov není téměř ničím pozoruhodná. Litichovičtí nemají vlastní kostel, jen malou kapli, obchod ani hospodu. Obecní úřad byla dříve zemědělská vážnice a v obci žije jen 63 lidí. Přesto jsou Litichovice poměrně známé.

Krajský soud řeší protest proti volbám v Benešově, Týnci a Lešanech

Benešovsko – Komunální volby jsou od soboty 6. října minulostí. Ve třech sídlech Benešovska však podle zákona stále čekají na jejich oficiální uzavření. V Benešově, Týnci nad Sázavou a Lešanech totiž středočeský Krajský soud v Praze bude prověřovat, zda při nich bylo všechno košer.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT