Poslední takový problém, zastavení dodávky pitné vody, pocítili obyvatelé sídliště během uplynulého víkendu.

„Praskla vodovodní přípojka z hlavního řadu k jednomu z bytových domů na sídlišti a voda pak zaplavila jeho sklep," potvrdil starosta Bystřice Daniel Štěpánek.

Havárie s sebou přinesla i další velký výpadek v dodávce životně důležitého média.

„Bez vody zůstalo možná sedm set lidí z Nové a Družstevní ulice," uvedl starosta.

Odstávka vodovodu trvala do neděle, kdy vodohospodáři poškozené potrubí opravili. Podle starosty Bystřice potíže s dodávkou pitné vody pramení pokaždé z jiných okolností. Tu za to mohou přírodní živly, jindy zase porouchaná technika – potrubí, čerpadla, elektroinstalace. Výjimečně pak třeba i nedostatek vody v bystřických studních.

„Bystřice je vlastně placka a když nejde elektřina nebo poklesne tlak vody, do některých částí se voda samospádem nedostane," vysvětlil Daniel Štěpánek.

Únik z tohoto problému by mohla přinést stavba výškového vodojemu. Z něj by pak voda samotíží tekla do všech koutů města.

„Takové vodojemy bychom potřebovali dva. Na různých stranách města. Jeden například v místech blíž k Líšnu, které je o něco výš než ostatní části města," řekl starosta, ale upozornil, že není jisté, zda by kvůli nedostatku peněz nápad bylo vůbec možné realizovat.

Více by ukázal projekt, ale i ten by stál poměrně dost prostředků. Pokud by se tento nápad zdařilo uvést do života, pak by jeden zdroj zálohoval druhý.

Celý článek najdete v tištěné podobě Benešovského deníku s datem 26. srpna.