deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Konec pátrání: Policie odvolala pátrámí pro čtrnáctiletém chlapci. "Našli jsme ho až Karlovarsku, je v pořádku," uvedla policie.
Pes v potrubí: Osmnáct hodin vyprošťovali dobrovolníci psa, který se zaběhl šestadvacet metrů do podzemí vodní štoly. Našli ho živého.
Mountfield porazil Bílé lvy 3:2: Hokejisté Hradce Králové vyrovnali stav čtvrtfinálové série extraligového play off s Libercem na 1:1.
Ruský útok na východě: Ukrajinské úřady vyzvaly obyvatele města Avdijivka k evakuaci. Opěrnému bodu ukrajinské obrany obklíčení
Pád ze třetího patra: Ženu z Frýdku v kritickém stavu dopravil do nemocnice vrtulník.
Podezření na zločiny proti lidskosti: Při potlačování protestů proti vládě mohly represe iránského režimu dospět až k zločinům proti lidkosti, řekl expert OSN
Metrák zlata kokainového kartelu: Britské úřady zajistily na letišti Heathrow zlaté odlitky v hodnotě 4 milionů liber. Mířily z Venezuely do Švýcarska.
Francouzská vláda vydržela: Po návrhu centristů nenašel dost hlasů pro svržení vlády ani podnět krajní pravice. Důchodová reforma bude platit.
Posádky cvičí v Polsku: Norsko dodalo Ukrajině osm tanků Leopard 2 a čtyři podpůrná vozidla, napsal server Ukrajinska pravda.
Další jednání v úterý: Jednání čínského a ruského prezidenta mezi čtyřma očima skončilo po čtyřech a půl hodině, oznámila ruská agentura TASS.
Záruky v hodnotě třetiny ročního HDP: Záruky poskytnuté švýcarskou vládou a centrální bankou pro fúzi ohrožené banky s UBS dosahují 260 miliard franků.
Uhořely border kolie: Při požáru domu ve Studénkách zahynulo šest psů, majitel utrpěl těžká zranění.
Opozice dál protestuje: Izraelský premiér Netanjahu ohlásil změnu ve sporné reformě justičního systému.
Lovci trofejí předběhli vědce: Britští badatelé vyzývají k navrácení hlavy žraloka vyplaveného na anglické pobřeží.
Valorizační novela je oficiální: Kontroverzní snížení růstu důchodů vyšlo ve Sbírce zákonu. Vláda vydá ve středu předpis. Opozice podá ústavní stížnost.
Vinni za 6. leden: Šesti stoupenců extremistické milice uznal soud ve Washingtonu vinnými z různých přečinů při útoku na Kapitol.
Francouzská vláda pokračuje: Parlament v Paříži neschválil návrh centristů na vyslovení nedůvěry vládě kvůli reformě penzí. Hlasovat bude ještě jedno
Krizová půjčka: Mezinárodní měnový fond schválil půjčku pro Srí Lanku. Zemi ve vážných problémech poskytne 2,9 milardy dolarů.
První veto: Prezident Biden reagoval na vyřazení pravidla pro penzijní fondy. Mělo zavést ekologické a sociální hodnocení investic.
Odměny za umístění v závodech: Mikaela Shifferová je první alpskou lyžařkou, která za sezonu získala více než milion dolarů.
Místo binga konopí: Policie ve Walesu odhalila pěstírnu konopí v někdejším sále pro bingo. Marihuana z ní by stála 3 miliony liber.
Tři dny stávek: Desítky tisíc zaměstnanců na sto padesáti britských univesitách tento týdne přeruší práce. Chtějí lepší mzdy i penze.
Zaručené ceny: Slovenské supermarkety začínají zveřejňovat u kterých potravin zavedou vlastní cenové stropy.
Největší záchyt za mnoho let: Vietnamské úřady zadržely náklad sedmi tun slonoviny pašovaný z Angoly.
Podněty a dotazy: Antimonopolní úřad dostal čtyřicet podnětů ke zdražování potravin. Sám se doptává dvou set firem z oboru.