deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Přišel o 800 tisíc: Muže z Chomutovska oklamali podvodníci. Vydávali se za zástupce pojišťovmy a centrální banky.
Trať je zavřená po srážce vlaku s osobou: Kyvadlová náhradní autobusová doprava je zajištěna v úseku Praha-Holešovice Kralupy nad Vltavou a zpět.
Přelomové rozhodnutí Ústavního soudu: Za pochybení autorizovaného inspektora, které nedokázal napravit stavební úřad, nese odpovědnost stát.
Napadení na ulici: Policie v Birminghamu vyšetřuje pokus vraždy. Útočník polil a zapálil muže na cestě z mešity.
Zákaz úřední změny pohlaví na Slovensku: Návrh novely prošel do druhého čtení v Národní radě. Umožnila by změnu jména, ale na pohlaví a rodného čísla v dokladech
Goggle chystá otevřít svého chatbota: Američtí a britští uživatelé se mohou hlásit do fronty na přístup k nástroji Bard. Konkuruje oblíbeným AI chatbotům.
Plyn do Číny: Putin po jednání s ruským protějškem oznámil, že Ruskou sousedovi dodá do roku 2030 98 miliard kubíků zemního plynu.
Srážka s osobou: Na trati Kralupy n.V.- Praha-Hostivař je v úseku mezi Kralupy a Libčicemi zastavený provoz. Zasahují hasiči.
15 měsíců nedpomíněně: Dezinformátora Patrika Tušla poslal odvolací soud za mříže kvůli vyhrožování policistovi a vydírání kritičky.
Originální řešení: Dálniční most u Moravského Písku využjie prvky obvyklé spíše na dráze. Obraz, ne závada: Lechtivá malba na mostě U Soutoku v Hradci Králové budí rozpory. Majitel mostu nevidí závadu, galerista namítá sexismus.
Okno do mikrosvěta: V Brně v úterý začínají Dny elektronové mikroskopie, potrvají do 26. března. Nabídnou exurze i zábavu pro rodiny.
Nový šéf národní tiskové agentury: Novým generálním ředitelem ČTK bude v příštím šestiletém období dosavadní ředitel strategie a rozvoje Jaroslav Kábele.
Trest za zabití prezidenta: Soud v Čadu dnes uložil více než 400 povstalců doživotní tresty kvůli zabití exprezidenta Idrisse Débyho.
Uprchlíci bez školy: V Česku je podle odhadů asi 4500 uprchlíků z Ukrajiny mezi 15 a 19 lety, kteří nestudují žádnou střední školu.
Útok na ruském území: Ukrajinské síly provedly dronový útok na překladiště ropy v ruské Brjanské oblasti.
Zadržený drogový dealer: Liberečtí kriminalisté zadrželi muže z Frýdlantska, který drogy odběratelům vydával z okna svého bytu.
Vysoké ceny vajec: Ministerstvo zemědělství podalo další podnět na ÚOHS. Nekula naznačil, že obchodníci zneužívají své postavení na trhu.
Znovu použití baterií z elektrických vozidel: Česká firma Aers vyrábí bateriová úložiště z použitých baterií z elektromobilů.
Odsouzen za přípravu teroristického útoku: Olomoucký vrchní soud dnes potvrdil mladíkovi podmíněný trest za přípravu bombových útoků u tří velvyslanectví v Praze.
Lidé se chtějí umět bránit: Zájem o kurzy sebeobrany ve školách ve Zlínském kraji roste.
Konec sezony: Čeští biatlonisté se znovu rozloučí se sezonou supersprintem v Břízkách.
Tragický pád mostu ve Vilémově: Odvolací soud v Pardubicích zmírnil podmínky čtyřem z pěti obžalovaných. Pátého obžaloby zprostil.
Návrat k fotbalu: Bývalý fotbalový brankář Petr Čech by se brzy mohl stát trenérem. Naznačil to v sídle FAČR.
Umění ve společnosti: Nová výstava v Kunsthalle Praha představuje fenomén bohémství ve 20. století.