Řidič, který si všiml kouře vycházejícího z motorového prostoru, stačil zajet ke kraji a automobil bez újmy opustit ještě předtím, než se oheň více rozhořel. Protože však kvůli požáru zůstal neprůjezdný pravý jízdní pruh, událost se neobešla bez kolon.

Hasiči, kteří se k místu požáru poblíž pomezí hlavního města sjeli z obou stran – středních Čech i z Prahy – se s plameny poměrně rychle vypořádali. Oheň však stačil automobil vážně poznamenat.

Požáry aut, jež vinou technické závady vzplanou za jízdy, nejsou ojedinělé. Podobný středočeští hasiči likvidovali třeba v pátek 17. května dopoledne u Horušova poblíž Benátek nad Jizerou na Mladoboleslavsku; rovněž se jednalo o požár osobního automobilu v motorové části.

Zpravidla bývají na vině poruchy elektroinstalace nebo problém na palivové soustavě. Neplatí přitom laický předpoklad, že více ohroženy by mohly být spíše starší vozy. Požáry se nevyhýbají ani nákladním autům. V jejich případě se častěji přidávají k příčinám také vadná ložiska nebo potíže s brzdami; u kamionů se může dokonce stát, že na plachtu návěsu přeskočí oheň, který má na svědomí defekt pneumatiky.