Hasiči na místě zřídili také štáb velitele zásahu a oheň hasili pomocí přistavené výškové techniky, aby zabránili jeho šíření na okolní budovy. Z nich se muselo do bezpečí vyvézt několik hospodářských zvířat. Plameny navíc zasáhly i přilehlý stoh slámy.

Podle mluvčího středočeských hasičů Jana Sýkory se ale podařilo relativně brzy dostat oheň pod kontrolou. V půl čtvrté odpoledne byl už i lokalizován. "Na místě se vystřídali příslušníci jednotek, aby se předešlo případným kolapsům, protože bylo opravdu velké vedro," vysvětlil mluvčí s tím, že se zřídilo i místo určené k odpočinku.

Hasiči mají nicméně před sebou ještě dlouhou práci, a to rozebírání stohu a dohašování zřícené budovy.

"Nebezpečné štíty budovy byly odstraněny pomocí UDS ze Záchranného útvaru HZS ČR Zbiroh. Krátce po deváté hodině byl snížen stupeň požárního poplachu na první a na místě zůstává jen místní jednotka, která bude požářiště kontrolovat až do rána," uvedli hasiči na sociální síti X (dříve twitter). 

"Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně vyčíslena na 4 500 000 korun. Příčinou požáru je technická závada na UNC stroji. Hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši dalších 4 000 000 korun," doplnil mluvčí hasičů Jan Sýkora.