Jen co zlikvidovali požár, který založil v jednom firemním skladu v Křižíkově ulici, zapálil budovu jen o několik desítek metrů dál. Škoda na obou budovách je bezmála půl druhého milionu korun. Případem se nyní zabývá policie. Podle prvotních indícií bylo zřejmé, že příčinou obou požárů bylo úmyslné zapálení. 

K prvnímu požáru vyjížděli profesionální benešovští hasiči, spolu s jednotkami sboru dobrovolných hasičů z Benešova, Bystřice a Čerčan krátce před druhou hodinou ranní. To už byl požár v plném proudu a střecha budovy se propadla. Zhruba v půl čtvrté ráno se pak podařilo dostat hasičům požár pod kontrolu a za pomoci plynáren, vodáren a rozvodných závodů uzavřeli inženýrské sítě. O hodinu později byl požár zcela uhašen. Nic se ale nepodařilo zachránit. Odhadnutá škoda je 1,2 milionu korun.

„Jednotky se přímo v areálu firmy okamžitě přesunuly zhruba o 50 metrů dál k dvoupodlažní zděné budově, kde byl ke konci zásahu v prvním objektu zpozorován záblesk a následné plamenné hoření. Tam byly nalezeny kanystry od rozlitých hořlavých látek," uvedl tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že před budovou bylo pod plachtou asi deset osobních vozidel, vysokozdvižný vozík, a u toho dvě nádrže s propan-butanem.

Jen díky rychlému zásahu hasičů se podařil majetek v hodnotě tří milionů korun před plameny uchránit. Tentokrát byla škoda tedy „pouze"dvě stě tisíc korun.

Po lokalizaci, závěrečném průzkumu a kontrole termokamerou si v šest hodin ráno převzala objekt policie. Ta dorazila na místo se psem na vyhledávání urychlovačů hoření. Prohlídka byla pozitivní.

„Příčinou obou požárů bylo úmyslné zapálení. Událost dále vyšetřuje kriminální policie," dodal Ladislav Holomčík.