Zásah trval celou noc. „Teď se provádí průzkum termokamerou a dohašování ohnisek požáru,“ uvedla v úterý ráno mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová s tím, že pod kontrolu dostali hasiči požár v pondělí ve 21:36.

Vstup do budovy je možný pouze za dodržení bezpečnostních opatření, na jednom místě v prvním patře se propadl strop. Poplachový stupeň velitel zásahu snížil na druhý ze čtyř možných dnes po 1:30. Počet jednotek zasahujících hasičů na místě byl snížen, zásah nadále pokračuje, likvidace ještě vyhlášena není. Na místě pracuje také vyšetřovatel.

Záchranáři ošetřili pět lidí, mezi nimi tři hasiče, kteří se nadýchali kouře. Jejich stav ale nevyžadoval převoz do nemocnice.

Na místě byl také Český červený kříž, který přes noc vytvořil zázemí pro zasahující hasiče.

Kvůli úniku kouře do hustě zabydlené městské oblasti zasahovala na místě také jednotka chemiků z HZS Kamenice u Prahy.

„Došlo k zakouření horního patra objektu, v němž v přízemí sídlí Billa,“ potvrdila mluvčí středočeských hasičů Dagmar Zemanová. Na místě zasahuje jednotka HZS Benešov a sjely se i další hasičské jednotky sborů dobrovolných hasičů z okolí města.

Podle očitých svědků hořelo horní patro, kde mají svou provozovnu vietnamští obchodníci. Zda se skutečně jedná o jejich obchod, není v tuto chvíli možné zjistit. Městem se valil štiplavý kouř a směs zápachu spálených plastů a gumy. Zákaz vycházení nařízen nebyl.