Už na Velký pátek dopoledne hořel les u Hrajovic nedaleko Kamberka. Jen o čtyři hodiny později hasiči likvidovali požár slámy na poli u Bělice na Neveklovsku.

Na Bílou sobotu zase vzplál kompost v Třebsíně. Plameny se ale šířily směrem k chatě a 30 metrů vzdálenému lesu. Oheň vystrašil také obyvatele Oldřichovce, obce ležící u silnice I/3 na Voticku. Přímo na tamní návsi vzplála skládka bioodpadu. Také do lesa u Chocerad volala před 23. hodinou oznamovatelka hasiče k ohništi vzdálenému jen pět metrů od jejího domu.

Na Boží hod velikonoční po poledni vzplála zase suchá tráva u Dojetřic nedaleko Sázavy. Na Velikonoční pondělí se červený kohout objevil i v lese u Javorníka a také u Tomic. Požár dřevěné boudy v lese likvidovali v půl deváté večer hasiči ve Lhotě Veselce u Postupic. V Divišově pro změnu vzplál po 22. hodině transformátor na elektrickém sloupu.

„Kromě požárů jsme zasahovali také u řady padlých stromů. Těch bylo na Benešovsku celkem dvacet,“ připomněl mluvčí hasičů s tím, že s odklízením překážek ze silnic měli hasiči práci například v Českém Šternberku, Ouběnicích, Pozova nebo Vlašimi. Tam padl kmen na koleje vlečky.