„Na místě zasahovaly celkem čtyři cisterny a také jeden rychlý zásahový automobil,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tomáš Bakalář s tím, že na kamionu vzplála kabina tahače a částečně hořel i nákladový prostor chladírenského návěsu s převáženými potravinami.

Hasiči museli také zabezpečit únik nafty a zároveň i její přečerpání z poškozených nádrží. „S čerpadlem na nebezpečné látky a s prázdnými sudy přijela na pomoc profesionální jednotka z Benešova, která následně přečerpala asi sedm set litrů nafty,“ dodal mluvčí.

Na místo rovněž dorazili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce k posouzení stavu převážených potravin. Poškozené potraviny zakázali pustit do obchodní sítě. Kontaminovaný náklad pak pomocí vysokozdvižného vozíku přeložili do přistaveného náhradního nákladního automobilu. Požár byl zcela zlikvidován v 18.40 hodin.

Škoda je po dohodě s majitelem předběžně vyčíslena na 1,4 milionu korun. Příčiny vzniku požáru dál vyšetřuje hasičský vyšetřovatel.