Na místo proto operační středisko povolalo profesionální hasiče z Uhlířských Janovic a místo nich zálohu stanice Uhlířské Janovice zajistila po dobu zásahu tamní sbor dobrovolných hasičů. Profesionálům při hašení pomáhali také dobráci ze Sázavy a Stříbrné Skalice. Velitel zásahu pak ještě požádal požádal o další dvě dobrovolné jednotky z Divišova a Ondřejova. Na místo tak dorazily čtyři cisterny, výšková technika a také další hasičský užitkovým vůz.

Jediná přístupová trasa do rekreační oblasti vedla z Dojetřic k železniční stanici Plužiny přibližně dva a půl kilometru lesní cestou. Místní dobrovolná jednotka informovala, že cesta je v lesním úseku velmi kluzká. Většina techniky musela být proto odstavena přibližně pět set metrů od požáru v klesání před ostrou zatáčkou. Cisterny se tak přímo k požáru nedostaly.

„Hasiči proto museli těžké vybavení včetně dýchacích přístrojů, hadic s armaturami a plovoucí čerpadla na dodávku vody z řeky donést k požáru pěšky,“ připomněl mluvčí s tím, že na pomoc s transportem materiálu po cestě nesjízdné pro těžkou techniku vyjela z říčanské stanice čtyřkolka, kterou do Dojetřic dopravil nosič s odtahovým kontejnerem.

Přestože byla chata určena k celoročnímu pobytu, uvnitř se podle hasičů nikdo nenacházel. Půl hodiny před půlnocí byl požár pod kontrolou a krátce před půl druhou v noci byl požár uhašen. Hasiči pak objekt zkontrolovali termokamerou a místní dobrovolná jednotka zůstala na místě do rána na dohlídku.

„Vyšetřovatel vyčíslil vzniklé škody na 3,5 milionu korun, hasiči uchránili hodnoty ve výši půl milionu korun. Zjišťování příčiny vzniku požáru pokračovalo v pátek dopoledne ve spolupráci s experty z Technického ústavu požární ochrany Praha a Policií ČR,“ doplnil Jaroslav Gabriel.