Tři zásahy středočeských hasičů mající zjevnou souvislost s větrem dále Deník zaznamenal na Mladoboleslavsku, dva na Kolínsku a po jednom na Berounsku a Kutnohorsku. Vichr ale působil problémy i jinde. Na twitteru hasiči informovali o zásahu v lese u Černošic na Praze-západ, kde vítr rozfoukal několik ohnišť v místě pálení klestu po těžbě. Ve špatně přístupném terénu zasahovaly čtyři jednotky hasičů pomocí šesti vodních proudů.

Hasiči však likvidovali rovněž další požáry porostů, kdy hořely lesy i tráva; zaměstnalo je ale také hašení, budov, auta, odpadu i skládky v Čáslavi. Nezvykle rušný den dále doplnily mimo jiné úniky nebezpečných látek, stávkující výtah či třeba asistence zdravotnickým záchranářům. Ba i veterináři u koně se zraněnou nohou, kterého bylo třeba zvednout a postavit.

Hasiči ve středu vyjížděli k požáru v dětském pokoji v rodinném domě.
Děti při hře se sirkami podpálily pokoj. Škoda je 100 tisíc korun

A pochopitelně nechyběla bohužel již „tradiční“ pomoc u dopravních nehod. Ošklivě vypadala třeba havárie před 20. kilometrem dálnice D11, kde osobní auto skončilo po nehodě za svodidly na střeše; na místě zasahoval i vrtulník se záchranářskou posádkou. Při nehodě dvou osobních aut na D6 na Rakovnicku se zase zranilo hned pět lidí.

V sobotu se středočeští hasiči také na twitteru pochlubili použitím nevšedních prostředků, které při likvidaci požáru zlepšují efektivitu zásahu a současně pomáhají šetřit vodu. Jde o pěnotvorné zařízení, s jehož pomocí bylo dohašeno osobní auto na Kutnohorsku, a o hasicí hřeby, které lze prostrčit do špatně přístupných míst a s jejich pomocí dopracovat vodu přesně tam, kde je potřeba; ty posloužily u požárů na Příbramsku a Benešovsku.