„Informaci o požáru přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje několik minut po půl šesté ráno,“ potvrdila mluvčí hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Operační důstojník pak na místo vyslal profesionální jednotku hasičů z Benešova a povolal i jednotky dobrovolných hasičů z Chocerad-Samechova, Ondřejova a Vranova. V době příjezdu první jednotky už hořel celý dům a od žáru dokonce začínaly hořet také stromy v blízkém okolí.

close Požár usedlosti ve Vlkovci. info Zdroj: HZS Středočeského kraje zoom_in Požár usedlosti ve Vlkovci.

„K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči v dýchací technice dva vodní proudy. Postupně bylo upřesněno, že zasaženým objektem je dům ve tvaru písmene L s navazující stodolou a požárem už jsou zasažena obě stavení,“ upřesnila mluvčí s tím, že necelou půlhodinu od nahlášení události se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu.

Hasiči se pak zaměřili na vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek a rozebírání konstrukcí. V době zásahu ve Vlkovci, zastala kvůli zachování akceschopnosti pro případ dalšího výjezdu benešovské profesionální stanice v záloze na vlastní stanici jednotka bystřických 'dobráků'.

„Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ dodala Tereza Sýkora Fliegerová.