Tolik lidí a požární techniky zasahovalo při požáru neposekaného pole s pšenicí v neděli 30. července. Na začátku zásahu, kolem poledne, měl požár rozsah 400 metrů čtverečních.

„Na místě však foukal silný vítr, proto při příjezdu prvních hasičů hořelo už na ploše deset hektarů a oheň se dál velmi rychle šířil směrem na Nesvačily. Rozšíření požáru do obce se, díky rychlému vyhodnocení situace a následnému zásahu, podařilo zabránit před třináctou hodinou,“ uvedl Jaroslav Gabriel mluvčí HZS Středočeského kraje.Díky spolupráci s místním starostou a zemědělci na pole vyjely traktory, které hořící pole oborávaly a snažily se tak zabránit dalšímu šíření požáru. Na místo byl také z Jihočeského kraje povolán letoun An-2 určený na letecké hašení. Plnění vody do nádrže o objemu 1500 litrů probíhalo na nedalekém letišti. Letadlo provedlo celkem 9 shozů na hořící pole.
Jeden z hasičů se nadýchal zplodin hoření, na místě byl ošetřen zdravotníky, transport do nemocnice nebyl nutný. „Požár se rozšířil na plochu 60 hektarů. Krátce před půl třetí byl požár zlikvidován. Požár způsobilo cizí těleso, které vniklo do žacího ústrojí kombajnu. Škoda byla vyčíslena na 1,1 milionu korun, hasiči uchránili další hodnoty za 2 miliony korun,“ dodal Jaroslav Gabriel.

Místní dobrovolná jednotka obce Bystřice na místě zůstává na dohlídku nad požářištěm. Zálohu stanice Benešov, pro případ vzniku další mimořádné události v jejím hasebním obvodu, zajistila jednotka dobrovolných hasičů Přestavlky u Čerčan a Vranov.