Jako první byly na místě jednotky z Říčan spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Ondřejov, Stříbrná Skalice, Turkovice a Vranov. Už při jízdě k zásahu byl z vedlejší obce viditelný hustý černý dým.

„Z počátku byly nasazeny čtyři vodní proudy. Velitel zásahu vyhodnotil, že na místě bude potřeba větší počet jednotek, převážně k zajištění plynulé dopravy hasební vody. Poplachový stupeň proto nechal zvednout na druhý a povolal k události profesionální jednotku z Benešova a dobrovolné jednotky obcí Čerčany a Lensedly,“ popsal Jan Sýkora z oddělení Integrovaného záchranného systému s tím, že místní dobrovolná jednotka Lensedly zřídila v obci čerpací stanoviště a k likvidaci ohně mohly být nasazeny další dva vodní proudy.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu zhruba za hodinu a půl. Poté přišlo na řadu rozebírání střechy pomocí motorových pil a vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. Tyto práce vzhledem k rozlehlosti objektu pokračovaly dalších několik hodin.

Náhradní ubytování pro obyvatele vyhořelého domu zajistila starostka obce. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva a půl milionu korun, hasiči svým zásahem uchránili hodnoty ve výši 400 tisíc.

Příčina požáru je v současné době v šetření.