Pěti milionů korun dosahuje také předběžný účet za řádění požáru, k němuž byli hasiči přivoláni šest minut před půlnocí. S tím, že hoří osobní automobil zaparkovaný pod garážovým přístřeškem u rodinného domu v obci Červený Újezd.

Oheň, jehož příčina je zatím neznámá, se bohužel rozšířil z přístřešku i na dům; dvoupodlažní dřevostavbu. Že je zle, ohlašovaly na tísňové lince telefonáty dalších volajících. Operační středisko proto vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu a povolalo k zásahu větší počet jednotek. Vysoké škodě však už nemohl zabránit ani fakt, že prvním tým dobrovolných hasičů zvládl jízdu ze své zbrojnice za šest minut.

Zkrotit plameny se hasičům podařilo během půlhodiny, informoval v úterý mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. „Následovalo vyhledávání skrytých ohnisek pomocí termokamery a jejich dohašovaní, což trvalo takřka do druhé hodiny ranní, kdy došlo k první redukci zasahujících jednotek,“ uvedl. Po čtvrt na tři se postupně hasičské vozy začaly rozjíždět ke svým stanicím a zbrojnicím; dohlížet až do rána zůstala na požářiště úhonická dobrovolná jednota. V souvislosti s požárem ani při jeho hašení se nikdo nezranil.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření, na kterém hasiči spolupracují s policejními kriminalisty. Stejně jako ve 33 kilometrů vzdálené Jesenici jsou i v tomto případě přizváni také odborníci z expertní skupiny Technického ústavu požární ochrany Praha.

Nasazení hasičů u požáru v Červeném Újezdu
- Profesionální jednotky: Beroun, Kladno
- Dobrovolné sbory: Braškov, Drahelčice, Hostivice, Chyňava, Chýně, Úhonice, Unhošť; navíc Žilina jako pohotovostní záloha za kladenskou stanici profesionálů pro případ dalšího výjezdu
Zdroj: HZS Středočeského kraje