K požáru došlo za 38. kilometrem ve směru do Prahy mezi dálničními křižovatkami Psáře a Ostředek ve 4.20 hodin. Mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík uvedl, že na místo vyjeli hasiči hned z několika stanic. „Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyslalo profesionální hasiče z centrální hasičské stanice Benešov a z hasičské stanice Vlašim a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Divišov a Ostředek – celkem se šesti cisternami a rychlým zásahovým automobilem. Z Benešova zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů,“ sdělil.

Na místě hasiči zjistili, že je čeká boj s požárem soupravy nákladního automobilu se třemi a velkého přívěsu s pěti novými osobními automobily. „Přívěs už byl v plamenech celý a na nákladním autě bylo zasaženo vozidlo v horním patře,“ upřesnil situaci Holomčík.

Požár nákladní soustavy s vozidly na dálnici D1 poblíž Ostředku 15. května 2023.Požár nákladní soupravy s vozidly na dálnici D1 poblíž Ostředku 15. května 2023.Zdroj: HZS Středočeského kraje
Hasičům se rychle podařilo zastavit postup šíření plamenů ke kabině nákladního vozidla. Čtyři minuty před pátou hodinou velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru a ve tři čtvrtě na šest byla operačnímu středisku nahlášena likvidace.

Dálnice byla po celou dobu zásahu ve směru do Prahy uzavřena. Osobní automobily policisté odkláněli na objezdovou trasu z křižovatky Psáře, nákladní doprava musela čekat na obnovení provozu.

Ilustrační foto.
Na D1 na Benešovsku havarovali tři motorkáři. Pro zraněné letěl vrtulník

Celková škoda na nákladní soupravě a přepravovaných autech byla vyčíslena na 3,5 milionu korun. „Příčinou vzniku požáru byla podle hasičského vyšetřovatele technická závada, kdy na nápravě přívěsu došlo k zadření ložiska. Celá událost se obešla bez zranění,“ doplnil Ladislav Holomčík.