Naštěstí nedošlo k žádnému zranění lidí. Škoda ale byla hodně vysoká - 5 milionů korun. Díky rychlému zákroku ale hasiči dokázali uchránit majetek ve stejné hodnotě.

Kvůli nahlášenému požáru přístavku rodinného domu na místo dorazily tři místní dobrovolné jednotky, profesionálové z Benešova a Vlašimi a také podnikoví hasiči vlašimské zbrojovky Sellier & Bellot. Jenže na místě se ukázalo, že je požárem zasažena střecha obytného objektu s půdorysem 20 krát 6 metrů. Aby se hasiči lépe dostali k objektu, využili také dvě vozidla vybavená výškovou technikou.

„Příčinou požáru bylo nedbalostní jednání sousedky,“ uvedl po prostudování zprávy hasičského vyšetřovatele mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Jaroslav Gabriel. Možnost, že by oheň přeskočil na rodinný dům například při neopatrném pálení staré shrabané trávy, ale nepotvrdil. „Je to jen jedna z možností,“ dodal.

Objekt zasažený požárem leží ve vnitrobloku u čechtického náměstí Dr. Tyrše. Vodu na místo zákroku v centru městyse dopravovali hasiči kyvadlově z nedaleké nádrže. Pod kontrolou pak požár měli dvě hodiny po nahlášení.

„Při závěrečném průzkumu místa pomocí termovize hasiči objevili ještě dvě skrytá ohniska, která dohasili, a zákrok velitel ukončil před jednadvacátou hodinou. Na dohlídce pak pracovala ještě místní jednotka SDH,“ dodal Jaroslav Gabriel.