Hasičům volající oznámil, že ze střechy motorestu vychází kouř a uvnitř je slyšet houkající alarm. K požáru proto vyrazila z Benešova profesionální jednotka a dorazili také dobrovolní hasiči z Čerčan a Vranova. Protože z benešovské stanice vyjela technika se všemi sloužícími hasiči, ze zálohy situaci pro případný další výjezd jistili na vlastní zbrojnici 'dobráci' z Bystřice.

„Do objektu museli hasiči vstoupit za pomoci násilí, protože na místě už nebyl nikdo ze zaměstnanců. Průzkumem v dýchací technice zjistili, že celý vnitřní prostor je silně zakouřen,“ sdělila mluvčí hasičů.

Požár motorestu Naháč u dálnice D1.Požár motorestu Naháč u dálnice D1.Zdroj: HZS Středočeského kraje

Termokamera pak odhalila ohnisko požáru u výdeje jídel z kuchyně a přístroj posloužil i k dalšímu vyhledávání skrytých ohnisek. S odvětráním zakouřených prostor pak hasičům pomohla přetlaková ventilace. V půl druhé bylo po požáru a do středečního rána zůstala pro jistotu na místě jednotka z Vranova.

„Příčinou vzniku požáru se zabývá hasičský vyšetřovatel spolu s kolegy z Technického ústavu požární ochrany Praha,“ dodala Tereza Fliegerová.

Požár seníku v Kvasejovicích.
V Kvasejovicích hořel seník. Likvidaci požáru provázely problémy při vyskladnění