Už v 11.30 spěchali hasiči na silnici ze Stržence na Ouběnice. Další zásah měli už ve 12.30 kvůli třem kmenům padlým na vozovku v místě serpentin na silnici z Jarkovic do Tismi a Neveklova. Než hasiči stromy odklidili, silnicí se nedalo projet.

Už za půl hodiny se na vozovku zřítil strom na konci obce Milovanice při výjezdu na Čelivo. Vozovka byla kvůli tomu neprůjezdná.

Hasiči vyjížděli ve 14 hodin k obci Tisem, kolem třetí hodiny do Postupic. Následně museli popadané stromy odstranit u Soutic. Další kmen vyvrácený větrem odklízeli hasiči v 15.45 u Maršovic. Nebezpečí hasiči z HZS Benešov jeli odstranit i na silnici z Benešova do Konopiště. "V Konopišťské ulici se vlivem nárazů větru rozlomil strom na dvě části. Jedna část spadla do příkopu, druhá hrozila pádem,“ potvrdil ředitel HZS Benešov Josef Setnička.

Také benešovští hasiči zasahovali přímo ve svém městě, a to v 17 hodin, posléze v 17.45. Kolem sedmnácté hodiny museli hasiči dojet i do Bystřice ke dvěma spadlým stromům a do Chlístova. Před osmnáctou hodinou zasahovali i u Trhového Štěpánova.

A ani od 18 hodin nemají hasiči po celém okrese klid. Kvůli odstranění stromů byl nutný zásah u Netvořic a Maršovic.

Další výjezd museli hasiči podniknout k Dolním Kralovicím v 19.25, kde vítr také vyvrátil strom. O deset minut později již zajišťovala hasičská jednotka situaci kolem spadlého kmene u Poříčí nad Sázavou. V 19.40 řešili stejné okolnosti i v Načeradci a Nespekách.

Popadané stromy se nevyhnuly ani Bernarticím a Neveklově. K oběma případům vyjížděli hasiči po 20. hodině a zásahy jim trvaly necelou hodinu.

Do půlnoci měli hasiči na Benešovsku klid. Až po 24. hodině museli opět vyjet ke spadlému stromu u Tomic. Následně v 1.45 ráno silný vítr vyvrátil strom také u Týnce nad Sázavou, ve stejnou chvíli též u Postupic.