„Požár zasáhl halu a kancelář skladu hutního materiálu o rozměrech přibližně 8 x 15 metrů. Jako pravděpodobnou příčinu určil hasičský vyšetřovatel technickou závadu,“ uvedla policejní mluvčí Diana Škvorová s tím, že ke zranění osob nedošlo a vyšetřování požáru pokračovalo i v pátek.

Předběžně vyčíslená škoda dosáhla 2,5 až 3 miliony korun. V pátek pokračovalo ohledání požářiště a výslechy svědků.

„Hasební zásah byl náročný. Prohořívala střecha pokrytá dehtovou lepenkou. Pro její rozebírání a lokalizaci ohnisek hasiči použili příčně položený žebřík, který jim posloužil jako pevný podklad,“ upřesnil Josef Setnička, ředitel benešovského Územního odboru Hasičského záchranného sboru.

Hodnota zachráněného majetku je přebližně 50 milionů korun.

„Zachránili jsme výrobky i drahé obráběcí NC stroje,“ dodal šéf hasičů. V pátek z ohniště odebírali vzorky odborníci z oddělení zjišťování příčin vzniku požárů Technického ústavu požární ochrany MV ČR.

Předseda představenstvaEvžen Erbanprohlásil, že se sepožár v Jawě určitězaměstnanců nedotkne afirma pojede v běžném režimu dál, pouze se bude pracovat na odstraňování škod.

Evžen Erban dále uvedl, že pravděpodobnou příčinou požáru je závada na elektroinstalaci v kanceláři skladu avýsledná škoda bude mnohem vyšší, než původně vyšetřovatelé odhadli, zhruba 6 milionů korun.

KAREL CHLUMEC