Pozorný muž večer v blízkosti železniční zastávky slyšel volání o pomoc, ale nevěděl odkud se ozývá. Zavolal tísňovou linku 112. Na místo vyrazili obvodní policisté a městský strážník.

„Policisté zjišťovali, odkud volání vychází. Nakonec objevili jeho původ v jednom 
z rodinných domků,” uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská k pondělnímu zásahu na okraji Vlašimi.

Hlídka přes malé okénko komunikovala s ženou, která byla už asi dvě hodiny zavřená ve spíži. Ven nemohla, neboť jí ze dveří vypadla klika a okénko bylo malé.

Devětatřicetiletá hospodyňka policisty upozornila, že jí pravděpodobně hoří kuchyně, protože má na plotně na plynovém hořáku v hrnci rozpálený olej a je puštěný plyn. Hlídka si vyžádala povolání hasičů a záchranné služby.

Mezitím jeden policista využil pootevřenou ventilačku a s pomocí baterky zmáčkl kliku na vedlejším okně, jež se otevřelo. Se strážníkem vnikli společně do domu. V kuchyni, bylo plno dýmu, přes nějž nebylo vidět.

Ze spíže se ozýval hlas ženy, podle něhož se zachránci orientovali. Strážník otevřel dveře do spíže, pomohl nešťastnici ven a předal ji policistovi, který ji převedl přes kuchyň k otevřenému oknu a spolu se strážníkem ji pomohli z okna ven.

Žena ještě uvedla, že jsou v domě dva psi a plyn je možné uzavřít v přístřešku za domem.

Starost o vysvobozenou hospodyňku převzali policisté, kteří mezitím na silnici řídili provoz, a pak jí předali do péče záchranářů. Ti ženu ošetřili, neboť se ve špíži poranila o rozbité sklenice. Mezitím policista a městský strážník našli plynové bomby a uzavřeli přívod plynu.

Hasiči pak uhasili požáru kuchyně a vynesli psy 
z domu. V kuchyni ohořela kuchyňská linka a obložení 
z umělé hmoty nad sporákem, kde vzplanul olej v hrnci.

„Policisté rychlým a profesionálním zásahem ženě zachránili život a předešli rozšíření požáru. Poděkování patří také oznamovateli, který nebyl lhostejný a zavolal na linku 112,” konstatovala policejní mluvčí Zuzana Stránská.