Kromě toho, že je v lese běžně zakázáno rozdělávání ohňů, nepřihlížel „palič“ ani k tomu, že je momentálně extrémní sucho a hrozí vysoké riziko vzniku požárů. „Právě proto vyšetřovatel muži uložil pokutu,“ dodal mluvčí. Jak vysokou, neuvedl. Sazba je ale až do dvaceti tisíc korun.

U trati z Benešova na Tábor hořely dva kontejnery

Benešov – Poměrně jednoduchou a rychlou práci přinesl profesionálním hasičům ve čtvrtek 25. dubna odpoledne požár, který se rozhořel poblíž sběrných surovin u lávky přes železnici v benešovské ulici Na Mýtě. „Na místo dorazila jednotka s cisternou a příčiny ohně zjišťoval také vyšetřovatel požárů,“ uvedl mluvčí HZS Středočeského kraje Jaroslav Gabriel. Při požáru dvou plastových kontejnerů oheň obě nádoby na odpad zcela zničil a nebude možné je dál používat. Škodu na zařízení odhadli hasiči na 14 tisíc korun.

Požár u lešanského muzea objasní vojáci

Lešany – Proč ve čtvrtek 25. dubna odpoledne hořelo ve lese poblíž Vojenského technického muzea Lešany? Právě to nyní nezjišťuje vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru v Benešově, ale jeho kolega z Vojenského požárního dozoru. Požár lesní hrabanky na ploše zhruba pět krát pět metrů vytvářel kouř, na který hasiče upozornili obyvatelé z obce na protilehlém břehu Sázavy, Krhanic. Profesionálním hasičům z Jílového a 'dobrákům' z Krhanic, Lešan a Netvořic, kteří se sjeli na místo, trvalo uhašení požáru jen tři minuty.

Někdo zřejmě zapálil stařinu a oheň neuhlídal

Popovice – Suchá tráva hořela ve čtvrtek 25. dubna u obce Popovice a plameny olizovaly také i smrkové mlází. Původně nahlášený rozsah ohně 10 krát 10 metrů nakonec velitel zásahu upřesnil na plochu 50 krát 35 metrů. „Na místo dorazily likvidovat požár dvě cisterny Hasičského záchranného sboru Benešov a také dobrovolní hasiči z Jankova a Postupic,“ popsal zásah mluvčí HZS Středočeského kraje Jaroslav Gabriel. Požár vypukl kousek od seníku a solární elektrárny. Velitel zásahu se podle stop na místě domníval, že tam někdo pálil stařinu, ale když ztratil nad ohněm kontrolu, utekl.