„Auta vytvořila kolonu až k Mirošovicím,“ uvedl Josef Zemánek, který v době události jel opačným směrem.

Auta ve směru na Brno objíždějí po okresních komunikacích přes Hvězdonice. Incident se odehrál nedaleko sjezdu na Ostředek.

Dopravu se podaří obnovit poté, co vrak kamionu odstraní vyprošťovací technika. „Bylo to opravdu ošklivé,“ konstatoval svědek Josef Zemánek.

Kamion začal hořet v prostoru tahače, nejspíš chytl od závady na motoru. „Podle našich informací převážel silon,“ potvrdila mluvčí benešovské policie Zuzana Stránská.

„Hasiči v tuto chvíli oheň stále nemohou zdolat. Vozidlo se stále a znovu vzněcuje. Proto čekají až na místo dorazí technika a pomůže hořlavinu rozhrabat, aby se k ní dostala hasící látka,“ sdělila mluvčí. Potvrdila také, že někteří motoristé dlouhé čekání v koloně nevydrželi. „Ti, co stáli u motorestu Naháč dokonce přebíhali přes průjezdný pruh dálnice. Nejspíš proto, aby si koupili občerstvení. Je to hodně nebezpečná záležitost, proto tam už nyní hlídkují policisté z Čerčan,“ doplnila Stránská.

Na dálnici se provoz znovu rozjel jedním pruhem po 15. hodině.

Dalšímu kaminu hrozil požár na 42. kilometru také ve směru na Brno v půl páte odpoledne. "Kamionu se zablokovaly brzdy a hrozilo nebezpečí, že se kvůli tomu vozidlo vznítí," potvrdil ředitel HZS Benešov Josef Setnička.