Jak vypadá situace na sídlištích v Benešově a ve Vlašimi, zjišťovali středočeští hasiči v pátek 13. října. Benešovský okres dopadl, v porovnání s ostatními okresy ve středních Čechách, nejhůře. Na to zareagovali i strážníci, a proto v ulicích v Benešově a ve Vlašimi kontrolují zaparkovaná vozidla častěji.

„Řešíme stále více problémů, které se týkají zákazu parkování na vyhrazených místech, a to zejména v ulici Marie Kudeříkové, Jana Švermy, Bezručově a v lokalitě Na Bezděkově,“ uvedl velitel městské policie v Benešově Radek Stulík. Situace ve vyjmenovaných lokalitách dobrá není, což potvrdili i hasiči při preventivní kontrole. Proto budou strážníci nekompromisní a přestupky budou řádně sankcionovat.

close Průjezdnost některých částí obcí ve Středočeském kraji podle hasičů (k 13.10.2017). info Zdroj: Deník zoom_in

Kliknutím zvětšíte.

Smyslem akce, ke které se přihlásilo všech třicet dva středočeských stanic, bylo nejen projet vytipované lokality ve středních Čechách, ale z provedeného průzkumu pořídit i dokumentaci.

„Ta by měla být podkladem pro kroky k nápravě, například pro jednání s vedením jednotlivých měst a obcí, se zástupci bytových družstev, společenství vlastnických jednotek a podobně, aby se v rámci možností podařilo rozšířit komunikace, zvětšit počty parkovacích míst nebo upravit způsob parkování,“ doplnil Ladislav Holomčík, tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje.