„Uvnitř budovy byli ustájení koně, které pracovníci stájí vyváděli ven. Operační důstojník ihned na místo vyslal profesionální hasiče z Benešova a Jílového a dobrovolné hasiče obcí Čerčany, Čtyřkoly, Krhanice, Poříčí nad Sázavou, Pyšely, Senohraby a Velké Popovice,“ popsal rozsáhlou akci Jan Sýkora, mluvčí HZS Středočeského kraje. Po příjezdu k události a provedeném průzkumu velitel zásahu upřesnil, že celodřevěné stáje o rozloze 30x20 metrů jsou požárem zcela zasaženy a všechny osoby a zvířata jsou mimo objekt.

Hasiči ochránili hlavní budovu a následně se všechny jednotky zaměřily na stáje a balíky slámy. K úspěšné likvidaci hořících balíků pomáhali místní s traktorem s čelním nakladačem, který hořící či doutnající balíky vyvážel na louku, kde je hasiči důkladně prolévali vodou. Na poli se nakonec ocitlo přes 100 balíků slámy. Dvě minuty před půl osmou se zasahujícím jednotkám podařilo dostat požár pod kontrolu.

close Požár stájí statku Barochov. info Zdroj: HZS Benešov zoom_in Požár stájí statku Barochov.

„Jeden hasič potřeboval ošetření od zdravotnické záchranné služby z důvodu přehřátí. Záchranáři ho nakonec odvezli do nemocnice,“ dodal mluvčí s tím, že škoda byla předběžně vyčíslena na čtyři miliony korun a příčina požáru je předmětem dalšího šetření. Ve středu 23. srpna před sedmou hodinou ranní oznámili středočeští hasiči likvidaci události s tím, že na místě zůstane jednotka Pyšely a do středečního poledne bude provádět dohlídku. Ostatní jednotky se po sbalení materiálu vrátily zpět na své základny.

Obdobný případ zaměstnal hasiče už v neděli 20. srpna. Požár zničil část zemědělské usedlosti Dolní Požáry u Krhanic.