V letošním roce domácnosti napojené na systém vytápění Městských tepelných zařízení (MTZ) Benešov, za teplo zaplatí méně, než loni.

Dobrou zprávu o nové ceně s platností od začátku února, zveřejnil při tiskové konferenci radnice starosta města, Jaroslav Hlavnička.

Cena tepla by podle něj měla být letos pro obyvatele, kteří využívají teplo z benešovského systému centrálního vytápění, zhruba o jedno procento nižší.

„Za gigajoule tak zaplatí obyvatelé našeho města nyní zhruba o deset korun méně," uvedl starosta Benešova Jaroslav Hlavnička na tiskové konferenci radnice.

Základem pozitivní zprávy, je nová smlouva o nákupu vstupních médií, především zemního plynu. S jeho dodavatelem se Městská tepelná zařízení Benešov domluvila na nové, nižší ceně.

„Plyn budeme v celém letošním roce nakupovat za stabilní cenu o 18,56 koruny na megawatthodinu včetně daně z přidané hodnoty levněji, než tomu bylo v loňském roce," informoval Benešovský deník telefonicky z dovolené na horách ředitel MTZ Benešov Jindřich Zeman s tím, že i tak je cena tepla pro domácnosti stále jen předběžná.

A je proto možné, že i kvůli úpravám ceny lehkého topného oleje, který slouží vedle plynu k výrobě tepla v Benešově, může dál o něco klesnout.

Kterým směrem se na burzách ceny topných médií vydají, a jaké budou jejich ceny za rok, však nyní nikdo odhadnout neumí. Je však pravděpodobné, že se poslední příznivý vývoj nemusí opakovat.