Jenže právě kvůli tomuto pravidlu se nedostalo na další subjekty, které v Benešově také potřebují finanční podporu. A které nepatří mezi kluby sportovní, i když sport se u nich také provozuje a stejně jako ony pracují s dětmi a mládeží.

Jedním z nich je paradoxně Dům dětí a mládeže Benešov, příspěvková organizace zřízená samotným městem.

Na její stranu se při letos prvním jednání benešovských politiků postavila Jaroslava Babková členka finančního výboru zastupitelstva Benešova.

„Chtěla bych, aby peníze z hazardu směřovaly i na další volnočasové aktivita, nejen do sportu," připomněla. „Konkrétně mám na mysli budování dětských hřišť i podporu domu dětí a mládeže a také do Turistické základny v Jablonné nad Vltavou," konkretizovala Jaroslava Babková.

Její názor se opírá především o skutečnost, že zmiňovaná zařízení využívají téměř výhradně děti z Benešova, přičemž turistická základna dlouhodobě trpí nedostatkem peněz. Situace kolem ní loni dokonce vygradovala v úvahu se zařízení zcela zbavit.

Na zmiňované účely by Babková chtěla použít nejen dosud nerozdělené peníze z loňska, ale také ty které se ze z hazardu městu podaří vybrat v letošním roce.

Stejný názor na přerozdělování peněz má také opoziční zastupitelka Blanka Raudová, předsedkyně finančního výboru zastupitelstva.

Celý článek si přečtete v tištěné podobě Benešovského deníku.