Podpořili ho také zastupitelé města, jimž o projektu přednesl zprávu, z pověření benešovského fotbalového klubu, Miloslav Brožek.

Připomněl, že Benešov je pouze jedním ze šesti měst v celém Česku, které Fotbalová asociace ČR vybrala k realizaci tohoto projektu. A tím, pokud splní dané podmínky, k přiznání dotace 1 milion korun.

Jenže ani to, či podpora projektu z rozpočtu Benešova ve výši 1,5 milionu korun, nedávají záruky, že se záměr nakonec podaří realizovat.
Kvůli několika okolnostem má totiž příprava na stavbu značný skluz. Původně mělo hřiště stát za fotbalovou brankou na stadionu u Konopiště.

„Vede tam oblouk atletické dráhy, i když nyní je tam vlastně pouze vyšlapaná pěšina," připomněl místostarosta Benešova Roman Tichovský.
A právě atletickou trať chce město zachovat a v budoucnu obnovit s alespoň čtyřmi regulérními dráhami. Nyní je to vlastně jediná atletická trať s klasickým, čtyři sta metrů dlouhým oválem využívaným všemi benešovskými školami.

Minihřiště s rozměry 20 x 40 metrů pak mohlo vzniknout i v prostoru za továrnou TRW. „Jenže tam je složitý terén a jeho úprava by stavbu značně prodražila," upozornil Brožek, který nakonec našel společnou řeč s městem na zatím nevyužívaném plácku u zimního stadionu.

Ale ani to neznamená konečný úspěch. Stavba se totiž musí realizovat, kvůli dotacím, ještě letos. Vzhledem k byrokratické mašinérii proto není jasné, zda se to podaří.

Stavět by se podle Miloslava Brožka mělo začít už v polovině října. Dohonit všechna povolení, ale bude stát ještě hodně úsilí.

Hřiště, které rozšíří možnosti FK Benešov, budou využívat zejména nejmenší fotbalisté. Těch v Benešově sportuje zhruba stovka. Místo pro trénink by tam našli především při nepříznivém počasí. Umělá tráva se totiž na bahenní lázeň deštěm nepromění.