VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do Džbánska vlilo Posázaví mladou a svěží krev

VOTICKO - Nová projektová manažerka Eliška Zemanová bude získávat dotace pro obce

15.6.2007
SDÍLEJ:

Eliška Zemanová.Foto: Jaroslav Švejda

Svazek obcí Džbány, kam patří Bystřice, Jankov, Neustupov, Olbramovice, Ratměřice, Vojkov,Votice, Zvěstov a Vrchotovy Janovice, má novou projektovou manažerku. Je jí čtyřiadvacetiletá Eliška Zemanová z Jankova.
Jejím úkolem je získávat pro členské obce i svazek obcí jako celek finanční prostředky z různých dostupných zdrojů a napomáhat tak k zlepšování životní úrovně na venkově a celkovému rozvoji Mikroregionu Džbány.
Co vás k této profesi, respektive studiu rozvoje venkova, inspirovalo?
S výběrem studijního oboru jsem neváhala. Už od základní školy jsem se zajímala o to, co se právě v regionu děje, zapojovala jsem se do života v obci, podílela se na organizaci kulturních a sportovních akcí a intenzivně spolupracovala s obcí, pravidelně jsem členkou okrskové volební komise, účastnila jsem se několikrát projektu Studenti pro venkov. Absolvovala jsem diplomovou stáž právě u společnosti Posázaví a i tématem mojí diplomové práce byla rozvojová studie venkovského sídla. Práce projektové manažerky je práce, po které jsem dlouho toužila, což se nakonec podařilo a jsem tomu velmi ráda.
Už máte plán, co byste chtěla ve svazku obcí změnit?
Toho, co bych chtěla v budoucnu zlepšit ve svazku obcí Džbány je hodně. Samozřejmě nezáleží to jen na mně, ale zejména na starostech jednotlivých obcí, na jejich představách a cílech. Určitě bych chtěla zlepšit komunikaci mezi jednotlivými obcemi, aktualizovat internetové stránky mikroregionu, zapojovat občany do života ve svých obcích, propagovat území pro cestovní ruch a celkově tak zvýšit povědomí o krásném koutu naší země, kterým bezesporu Mikroregion Džbány je.
Jaké projekty mají šanci uspět při žádostech o dotaci?
Ty, které budou dobře připravené a kvalitně zpracované. Mým úkolem bude právě připravovat takové projekty. Na kvalitě projektů bude záležet, kolik peněz v novém programovém období EU na roky 2007 až 2013 do svazku obcí „přiteče“.
A co váš vztah k venkovu, konkrétně ke Džbánsku?
Můj vztah k území Mikroregionu Džbány je velmi vřelý, protože od narození žiji v Jankově, který patří rovněž do svazku obcí. Mám tento kout Benešovska velmi ráda, protože je tady nádherná krajina, fajn lidé a nedokážu si představit, že bych žila někde jinde. Během svého studia na vysoké škole v Praze mě život ve velkoměstě nijak neoslovil a vždy jsem se těšila zpět domů do Jankova.
Který kout našeho regionu máte nejraději a proč?
Mám ráda celý region, ale nejvíce asi oblast již zmiňovaného přírodního parku Džbány-Žebrák, konkrétně okolí vesničky Kaliště. Je tady nádherný výhled do kraje, ať už s batohem na zádech, ze hřbetu koně, z kola nebo v zimě na běžkách.

15.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn Deníku – čtvrtek 14. prosince 2017

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Tříkrálová sbírka. Ilustrační foto.

KRÁTCE: Tři králové se chystají na sbírku už teď

Náledí si nevybírá. Dopoledne řidiči opět bourali

Benešovsko /INFOGRAFIKA/ - Lehce zledovatělé vozovky na Benešovsku bránily řidičům v plynulé jízdě ve čtvrtek 14. prosince. V dopoledních hodinách většina z nich jela s opatrností a sníženou rychlostí. Ti, kteří nedávali větší pozor nebo nezvládli namrzlé silnice, nakonec skončili v příkopě. Stejně jako řidič kolem osmé hodiny ranní, který se svým vozidlem zakončil jízdu v pangejtu za Postupicemi směrem na Benešov. 

Podzimní část sezóny zhodnotila i vlašimská mládež

Vlašim - V sídle klubu FC SELLIER & BELLOT Vlašim v Kollárově ulici se uskutečnilo hodnocení podzimní části fotbalové sezóny z pohledu mládežnických kategorií. Součástí akce bylo i předání cen pro nejlepší hráče jednotlivých mužstev a samozřejmě i zhodnocení práce s talenty vlašimské kopané.

Čtenář popsal, jak lidé reagují na sirénu a maják

Benešov – Co všechno je na českých silnici možné, ví každý motorista. Jeden takový příběh ze života popsal čtenář Luboš Dvořák.

KRÁTCE: Přestavba restaurace na kanceláře stála o milion víc

Benešovsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT