„V pondělí práce uzavřou křižovatku Hodějovského – Máchova u podchodu. Uzavírka bude trvat týden," potvrdil místostarosta Benešova Roman Tichovský s tím, že za týden musejí dělníci práce přenést do Matiegkovy ulice, která dopravu od Týnce běžně přivádí například do nemocnice. Sanity záchranky tak tou dobou budou muset jezdit na Týnec buď přes Červené Vršky, nebo druhou stranou města, průjezdem přes Konopišťskou ulici. Práce se ale dotknou i ulice K nemocnici, tedy té, která vede od kruhové křižovatky do zdravotnického ústavu. Výkopy však tuhle veledůležitou komunikaci přeruší jen z části. Po položení potrubí, pak dělníci rozkopou 
i druhý jízdní pruh, takže silnice zůstane i přes budování přivaděče s opatrností průjezdná.

Ale ani po skončení prací 
v Hodějovského, Máchově a Matiegkově ulici nebude dílo v hodnotě 270 milionů korun zcela u konce. Potvrdil to při včerejší radniční tiskové konferenci místostarosta Benešova Roman Tichovský.

„Včera jsem byl na kontrolním dnu a potrubí je potřeba uložit ještě v délce dvou kilometrů," uvedl benešovský politik, který je současně také předsedou Dobrovolného svazku obcí Vodovodní přivaděč Javorník – Benešov. Právě ten je investorem díla tolik důležitého pro nejen pro obyvatele Benešova, ale například také Sedlčanska.

Celý článek si přečtěte v tištěném vydání Benešovského deníku s datem 23. října.