Kromě sumy, která by na to všechno byla potřeba, dnes možná už přes 100 milionů korun, má celý záměr jeden podstatný zádrhel.
Zatímco zřizovatelem střední školy je Středočeský kraj, budova dostavěná v roce 1907 a už tehdy považovaná odborníky za zastaralou, je od samého začátku v majetku Benešova.

Kvůli výsledku posledních krajských voleb, by se však mohlo začít blýskat na lepší časy i kolem nové tělocvičny. Hejtmankou kraje je radní Benešova Jaroslava Pokorná Jermanová. A jakkoliv není na místě její porovnávání s Davidem Rathem, každý si ještě pamatuje, kolik krajských peněz šlo při jeho vládě do Hostivic, kde známý lékař žije…

„Doufám, že nám kraj na novou tělocvičnu nějakou pětku dá," uvedl s nadějí v hlase starosta Benešova Petr Hostek a připomněl, že město počítalo už s podporou bývalého vedení kraje s hejtmanem Milošem Petrou. Kvůli tomu dokonce prodloužilo stavební povolení na zmiňovanou tělocvičnu.

Zatím ale studenti gymnázia dál využívají nevyhovující tělocvičnu nebo na tělocvik chodí do hal jinam. Právě to by se podle Petra Hostka mohlo, už brzy, změnit.

„Ve spolupráci s krajem bychom už příští rok chtěli začít stavět," řekl při tiskovce starosta, ale ujistil, že projekt určitě nevznikne v takovém megalomanském měřítku, jak se o něm přemýšlelo před lety.

Soužití zřizovatele školy s majitelem nemovitosti, je podle starosty města bezproblémové. Kraj platí městu za užívání objektu nájem a jeho zvyšování není na pořadu dne.

„Myslím, že jsme s krajem schopni se gentlemansky domluvit, aniž bychom se ekonomicky vydírali," dodal Petr Hostek.

Nájem ale ani zdaleka nestačí na odstranění slabých míst, jimiž je kromě tělocvičny technický stav kanalizace, okna, šatny nebo absence vlastní jídelny a odborných učeben.

Ředitel školy Roman Hronek informaci o zahájení stavby vítá. „Zatím ale není zcela vyřešeno, kdo bude investorem stavby," nastínil jeden z možných problémů.

I ten by však měl být brzy vyřešen. Platí to i s ohledem na názor starosty Benešova Petra Hostka, který předpokládá, že nová tělocvična by měla začít sloužit studentům už v roce 2018.