Tahle jednoduchá otázka zatím jasnou odpověď nemá. Už také proto, že vlastníci pozemků, tři členové rodiny někdejšího majitele továrny Jawa na Brodcích a sléváren v Týnci, Františka Janečka, nejsou zatím v názoru na využití pozemku, zajedno.

Potvrdil to po jednáních s vlastníky starosta Týnce Martin Kadrnožka. „Majitelé pozemku mají problém se dohodnout. Jejich myšlenka byla taková, že se dva domluví, pronajmou pozemek developerovi a ten pak přesvědčí třetího spoluvlastníka na využití pozemku," vysvětlil starosta.

Další překážkou vzniku supermarketu je ale také velikost pozemku, na němž by měl vyrůst. Kvůli zásobovacímu zázemí by případný investor potřeboval ještě dalších zhruba 600 čtverečních metrů. I ty mají v držení zmiňovaní tři spoluvlastníci.

Jenže podle územního plánu má potřebná část Týnce jiné využití. Proto na ní nelze stavět supermarket.

A právě proto se záležitost dostala až před zastupitele města, kteří projednávali změny územního plánu.

„Rodina Janečkova nám nevychází vstříc, když potřebujeme něco v Týnci vybudovat. Nevím, proč bychom kvůli nim měli měnit územní plán města," neskrýval svůj názor zastupitel Pavel Korec.

Svůj názor, nikoliv zatím přísně zamítavý k případnému vzniku supermarketu, vyjádřili při projednávání změny územního plánu také památkáři.

Ti zatím nejsou nadšeni z toho, že by obří obchodní dům až příliš narušoval pohled z věže týneckého hradu.

Projednávání změn ÚP v Týnci ale zatím neskončilo. Jak dopadne, bude možná jasné napřesrok. Ale jistota, to v žádném případě není.