Příznivci aktivního trávení volného času a sportovci se konečně dočkali kvalitní lezecké stěny ve městě. Tu v týdnu namontovala specializovaná firma na boční stěnu Spolkového domu sourozenců Roškotových směrem do zahrady a k Blanici. Vzniklo tak originální tři metry široké a osm metrů vysoké sportoviště jak pro malé tak i náročnější lezce.
„Lezecká stěna zatraktivní prostor rozlehlé zahrady a bude výzvou nejen pro děti ze spolků, ale i pro všechny další sportovce ve Vlašimi a okolí,“ říká vedoucí Spolkového domu Alena Sanders a dodává, že původní projekt počítal se stěnou o trochu větší, ale i toto je více než slušný rozměr. Lezecká stěna má celkem tři rozdílné trasy a časem nejspíš přibudou i další varianty cesty vzhůru. Horní část stěny je zakončena převisem, takže na své si určitě přijdou i náročnější sportovci. Spodní část do tří metrů výšky je určena nejmenším zájemcům o kolmou stěnu „Technicky bude vše řešeno tak, aby nad uvedenou hranici neměly malé děti přístup.“, přibližuje vzhled stěny Alena Sanders.
Na výstavbu lezecké stěny získalo město Vlašim stotisícovou dotaci od Středočeského kraje z Fondu sportu a volného času. Na první lezecké zážitky si zájemci budou muset ale ještě chvíli počkat. „Slavnostní otevření a zpřístupnění stěny veřejnosti plánujeme na začátek září,“ informuje vedoucí městského zařízení.