Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, jehož strýc císař František Josef I. zámek nikdy nenavštívil, ale setkal se synovcem třikrát nedaleko Benešova. V okolí Konopiště se, kromě jiných, natáčela pohádka „Jak se budí princezny“, v níž si kůži medvěda navlékal Vladimír Menšík a roli zamilovaného prince hrál Jan Hrušínský.

Výhercem/kyní DVD Historie v obrazech – Posázaví ve fotografiích J. Pelíška a poukázek v hodnotě 400 korun na konzumaci v restauraci Globe hotelu Atlas v Tyršově ulici, kde se na jednu stranu talíře pokládají maximálně tři kusy příborů podle pořadí podávaných chodů s tím, že blíže k němu jsou sady, s nimiž se bude jíst později, a francouzské víno Chardonnay doporučí k rybám, mořským plodům a bílému masu, je respondent s číslem mobilního telefonu 7*3 4*2 3*9, který odpověděl/a na 5 otázek včetně čtvrteční, jež nabízela dvě správné možnosti, což soupeřům uniklo.

Soutěž pokračuje od úterý do konce týdne. Správné odpovědi zveřejníme v sobotu spolu se jménem výherce DVD Historie v obrazech – Posázaví ve fotografiích J. Pelíška a jízdenky v ceně 300 korun do zvláštního parního vlaku, který vypraví 1. května na trase Praha – Čerčany – Český Šternberk – Kácov a zpět občanské sdružení Posázavský Pacifik.

Otázky v 7. kole

Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Výherce poukázek do restaurace Globe by mohl vědět, že nejznámější francouzské víno Chardonnay lze kombinovat:


 A)   s rybami, mořskými plody a bílým masem


B)   s tmavým masem


 C)    nehodí se k žádnému pokrmu


Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND PA A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo
736 30 40 30 (běžný tarif) dnes do 15 hodin.

Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este. Výherce poukázek do restaurace Globe by měl vědět, že správné zakládání příborů na stůl je:


 A)   vedle talíře podle pořadí podávaných chodů. Blíže talíře jsou příbory, kterými se bude jíst později


B)   na jednu stranu talíře se pokládají maximálně tři kusy


 C)   vidlička napravo, nůž nalevo a lžíce napravo  

  
Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND CT A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo
736 30 40 30 (běžný tarif).

Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, majitele Konopiště. V okolí zámku se natáčela pohádka „Jak se budí princezny“, v níž zamilovaného prince hrál:


A) Rudolf Hrušínský


B) Jan Hrušínský


C) Jan Čenský


Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND ST A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo 736 30 40 30 (běžný tarif).

Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, majitele Konopiště. V okolí zámku se natáčela pohádka „Jak se budí princezny“, v níž hrál v kůži medvěda:


A) Václav Postránecký


B) Jan Kraus


C) Vladimír Menšík


Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND UT A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo 736 30 40 30 (běžný tarif).

Letos si Benešovsko připomene 95. výročí atentátu na následníka trůnu Františka Ferdinanda d´Este, synovce rakousko–uherského císaře Františka Josefa I., který zámek Konopiště:


A) nikdy nenavštívil


B) setkal se třikrát se synovcem nedaleko Benešova


C) navštěvoval zámek každý měsíc


Odpovědi zašlete sms zprávou ve tvaru
REP 0201 FERDINAND PO A nebo B nebo C
na redakční telefonní číslo 736 30 40 30 (běžný tarif).

Soutěž pokračuje do pátečních 15 hodin. Správné odpovědi zveřejníme v sobotu spolu se jménem výherce poukázky na konzumaci restauraci Globe hotelu Atlas v Tyršově ulici a DVD Historie v obrazech – Posázaví ve fotografiích J. Pelíška.