Všechny patří současnému řediteli rehabilitačního ústavu, Josefu Hendrychovi. Poslední z nich si přivezl teprve nedávno. Ve čtvrtek 21. dubna se v pražském paláci Žofín zúčastnil, jako jeden ze sedmdesáti nejvýznamnějších vedoucích pracovníků firem soukromých i státních z celé republiky, slavnostního vyhlášení soutěže Manažer roku 2015. A dlouholetý šéf RÚ při ní dosáhl výrazného úspěchu.


„V žebříčku TOP 10 jsem byl vybrán mezi deset nejlepších manažerů," potvrdil Josef Hendrych s tím, že současně si ze Žofína odvezl i další ocenění, absolutní vítězství v soutěži určené pro jednotlivá odvětví. Josef Hendrych se stal držitelem titulu Manažer odvětví 2015 – Zdravotnické služby.


Zlaté odznaky vítězným manažerům předal na Žofíně prezident Miloš Zeman, manažerům z TOP 10 pak pogratulovat předseda vlády Bohuslav Sobotka.


„Už samotná účast na Žofíně byla pro mě obrovský zážitek," potvrdil Hendrych.


Ale to byl vlastně pouze konečný výstup. Za jeho úspěchy stojí pečlivá dlouhodobá práce. S lidmi i penězi. A kdo ví, jaké to je řídit kolektiv, navíc tak velký, jako ten v RÚ, jistě jeho úspěch dokáže ocenit.


„Poprvé jsem byl do soutěže Manažer roku nominován už za rok 2010," zavzpomínal ředitel RÚ při pohledu na diplomy na stěně své kanceláře. „Dostal jsem se do finále sedmdesáti nejlepších a už to považuji za velký úspěch. Ale nejen svůj. Pokaždé je to o kolektivu, o celém podniku," potvrdil Josef Hendrych s tím, že se 
v úspěchu odráží celý systém fungování RÚ. To koneckonců odpovídá i výsledkům nedávné dotazníkové akce, kdy se většina zaměstnanců vyjádřila, že do práce chodí ráda a je s ní spokojena.


„I to je pro mě velké vyznamenání, za které nic nedostanu, ale jsem za něj opravdu velice rád," řekl a potvrdil, že i pro něj je jeho práce koníčkem a chodí do ní také velice rád.


I to svým způsobem přineslo řediteli RÚ už první úspěch. V roce 2012 získal titul Manažer odvětví. Tento úspěch si zopakoval i o rok později, ale v roce 2014, ač byl znovu nominovaný, účast odmítl.


„Necítil jsem, že jsme dosáhli nějakých významných úspěchů," vysvětlil.


Po roční pauze pak přišel úspěch ještě výraznější. Získal nejen titul manažera odvětví, ale současně i jmenování mezi TOP 10 manažerů České republiky.


„Ohromně si toho vážím a byl jsem rád, že při slavnostním vyhlášení výsledků jméno našeho rehabilitačního ústavu zaznělo tolikrát," uvedl Hendrych, ale současně pronikavý úspěch, o němž informovala i celoplošná média, nepřeceňuje.


„Ocenění je to spíš pro povzbuzení všech, kteří 
v něm pracujeme. Je to i potvrzení toho, jak nás vnímá laická i odborná veřejnost. Další benefity z toho však nemáme," ujistil.


Ale i zmiňované benefity jsou pro RÚ významné. Až tak, že se jich Josef Hendrych svým způsobem dokonce i trochu obává.
„My už se dokonce bojíme vystupovat v médiích, protože každé takové vystoupení přináší další zvýšení poptávky po našem rehabilitačním zařízení," řekl. 


Hendrychův úspěch, jako šéfa ústavu, vychází také 
z toho, že se „firmě" pod jeho vedením daří i ekonomicky. Z vlastních, prací vygenerovaných peněz, totiž ústav dokázal za několik let téměř zdvojnásobit svou hodnotu.


A tak to bude pokračovat. Během uplynulých let RÚ zrekonstruoval a výrazně zmodernizoval prakticky všechny objekty. Až na jeden. Jeho rekonstrukce je ale nyní na spadnutí.


„Už mám v hlavě, jak to přesně bude vypadat. Pavilon prakticky celý změníme. Přistavíme jedno podlaží a počet lůžek se zvýší o třináct. Pomohlo nám vlastně i to, že jsme si s rekonstrukcí dali na čas. Vyjasnilo se, jak pavilon bude vypadat, a myslím, že už je na co se těšit. Zvýší se komfort ubytování a třešničkou na dortu bude prosklená kavárna se zeleným trávníkem a výhledem na okolí na střeše. Bude sloužit pacientům i jejich návštěvám," usmíval se při sdělování svých vizí Josef Hendrych a připomněl ještě, že už při předešlých rekonstrukcích pavilonů, začal ústav k vytápění a také udržování stálé teploty a tím i pohody pacientů, používat revoluční technologie nevyčerpatelných energií.