V souvislosti s jeho odvolání starosta Benešova Petr Hostek při tiskové konferenci radnice v pátek 22. dubna popřel jakýkoli politický motiv změny na postu šéfa MSZ.


„V organizaci chyběl sjednocený systém účetnictví a byla tam i některá další systémová pochybení, například při tvorbě fondu kulturních a sociálních potřeb a jeho čerpání nebo při evidenci majetku. Tuhle organizaci je potřeba svléct do naha, zjistit, co vlastně je pod vrstvami oděvu a nastavit systém tak, aby se firma stala konkurenceschopná," řekl Petr Hostek, který už v úvodu února ke zrušenému bodu tehdejšího jednání rady: „Nemáme v ruce žádnou celkovou koncepci rozvoje Městských sportovních zařízení."


Benešovský deník zjišťoval včera také názor odvolaného ředitele Pavla Kheka. „Protože jsem odvolaný, už k tomu nic říkat nebudu," řekl.


Na místo šéfa MSZ jmenovali benešovští radní Petra Kotouče. Ten je synem někdejšího dlouholetého ředitele benešovské ISŠT Jiřího Kotouče.

Podle starosty Petra Hostka se nově jmenovaný direktor už dříve osvědčil jako krizový manažer u výrobce minerálky Ondrášovka.
Organizaci povede pravděpodobně do velkých prázdnin, kdy město po výběrovém řízení jmenuje nového šéfa MSZ.