V Podmračí totiž vznikl nový vodojem a z něj zhotovitelská firma táhne potrubí s průměrem půl metru směrem k Benešovu. Dílo v této části stavby mělo být už dokončeno, ale není. Na úřední desce Soběhrd si tak lidé mohli před nedávnem přečíst: Uzavírka silnice na Čerčany – pokračování do 31. 10. 2015, dopravní obslužnost Žíňánek zůstane zachována.

„Stavba, respektive uzavírky silnic, byly již dvakrát prodlouženy," konstatuje Marcela Hrušková ze Žíňánek. „Teď se dokonce nemůžeme dostat ani domů. Při cestě od Mrače je u vodárny značka zákaz vjezdu a ze směru od Soběhrd je silnice překopaná," popsala žena past, do níž se dostala na začátku týdne a potvrdila, že podobné to bylo už v pátek 2. října, i když před tím si lidé ze Žíňánek urgencemi vymohli zprůjezdnění silnice do obce alespoň z jednoho směru.

„A co když k nám budou potřebovat jet hasiči nebo sanita?" táže se bezmocně žena v mailu do redakce.

O situaci se včera z Benešovského deníku dozvěděl také starosta Benešova Jaroslav Hlavnička. „Škoda, že paní neposlala připomínku rovnou na město," řekl. „Tím, jak jste mě nyní informoval, pokusím se zajistit nějaký přejezd přes výkop," slíbil starosta.

To už ale nebude třeba. Benešovský deník v úterý 6. října kolem poledne přímo na popisovaném místě zjistil, že silnice ze Soběhrd do Mrače je už průjezdná a výkopy zasypány.